Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 23 Οκτ 2018, 04:58

Απαντήστε στο θέμα  [ 1 Δημοσίευση ] 
ΠΕΝΤΕΛΗ !!! 
Συγγραφέας Μήνυμα
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση ΠΕΝΤΕΛΗ !!!
Όπως είπα και στην προηγούμενη καταχώριση μου, σήμερα επειδή ήμουν κοντά, σκέφτηκα να επισκεφθώ το αποτεφρωμένο τοπίο της Πεντέλης. Ομολογώ πως δεν περίμενα οι διαδρομές να είναι τόσο δύσκολες !!
Δέντρα καμμένα διάσπαρτα παντού καταμεσής του δρόμου, νεροφαγώματα τεράστια, δρόμοι κατεστραμμένοι, κλπ. Προφανώς μια και δεν έχει μείνει τίποτα άλλο για να καεί, οι ειδήμονες σκέφτηκαν να ρίξουν το βάρος της πυρασφάλειας σε άλλους τομείς, και έτσι παράτησαν τους δρόμους στην μοίρα τους.
Είναι από τις διαδρομές που ξεκινάς και δεν ξέρεις αν θα καταφέρεις να καταλήξεις εκεί που σε πάει ο δρόμος. Σε αρκετά σημεία έκανα πίσω μια και ήταν επικίνδυνο να πήγαινα μόνος μου. Φανταστείτε ότι πήρα 4 διαφορετικούς δρόμους για να καταφέρω να βγω στην άσφαλτο, και οι 4 ήταν απροσπέλαστοι !!! Έτσι αναγκαστικά γύρισα από τον ίδιο δρόμο, πράγμα που παρακάλαγα να μην γίνει.
Είναι σίγουρο ότι αν κάποιος αποφασίσει να εκ δράμει στην περιοχή, οι γρατσουνιές θα είναι αναπόφευκτες !!! Καλό είναι να είναι τουλάχιστον 2 αυτοκίνητα για μεγαλύτερη ασφάλεια.
Σκέφτομαι κάποια στιγμή να ξαναπάω εξοπλισμένος, και να καθαρίζω λίγο το δρόμο όπου θα περνάω, από τα καμμένα δέντρα, κλπ. Λέτε να βρω κανένα μπελά? Να πάω για μαλλί και να βγω κουρεμένος?

Σας παραθέτω ένα μικρό βίντεο της διαδρομής

Καλή διασκέδαση :D

08 Νοέμ 2010, 00:11
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 1 Δημοσίευση ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση