Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 15 Αύγ 2018, 19:43

Απαντήστε στο θέμα  [ 14 Δημοσιεύσεις ] 
ΕΚΔΡΟΜΗ LAND ROVER? 
Συγγραφέας Μήνυμα
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Re: ΕΚΔΡΟΜΗ LAND ROVER?
Να απαντήσω λοιπόν, αγαπητέ Γιώργο αλλά και όλοι οι φίλοι Landroverάδες, πράγματι οργανώνεται μία εκδρομή από το άλλο Φόρουμ (off-road.gr), η οποία οργανώνεται μία φορά το χρόνο και αφορά διήμερο δυνατό off-roading με διακτέρευση σε σκηνές στο βουνό.

Για να μην κουράζω, όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να δει όλες τις λεπτομέρεις στην ενότητα Land Rover του άλλου Φόρουμ. Εγώ κατά πάσα πιθανότητα θα συμμετέχω και μάλιστα για πρώτη φορά με το πρώην μου Disco II και νυν του φίλου μου του Bottleman. Η εκδρομή αυτή από περιγραφές συμμετεχόντων πέρυσι είναι πολύ δύσκολη και απαιτεί τουλάχιστον λάστιχα Mud, και πολύ διάθεση για συλλογική δουλειά.

Μπορούν να συμμετέχουν όλα τα Land Rover που έχουν αργές σχέσεις, περυσι πχ συμμετείχαν και Disco III. Φυσικά είναι παράδεισος για βελτιωμένα αυτοκίνητα όπως το δικό σου Γιώργο χωρίς όμως επαναλαμβάνω να σημαίνει ότι δεν μπορούν να συμμετέχουν και απολύτως νορμάλ αυτοκίνητα με καλό εξοπλισμό όμως (υμάντες, φτιάρια κτλ) και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ λάστιχα Mud.

Προσωπικά θα χαρώ πολύ να δω φίλους από δω να συμμετέχουν. Εκτός από εμένα και τον Μπουκ, θα συμμετέχει και ο Fatman με το δικό του Disco II (αυτό με τα μπλοκέ που δεν ανεβαίνει τις ανηφόρες!!!!!!!!! :D :D :D ).

Χαιρετώ

Κωνσταντίνος

--

19 Νοέμ 2010, 21:19
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Εγώ να ευχηθώ καλή επιστροφή και χωρίς ζημιές σε όσους πάνε

20 Νοέμ 2010, 16:19
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

D90V8 έγραψε:
Καλημερα,
Γιατι δεν εγινε καποια εγκυρη ενημερωση και σε αυτο το forum?Υπαρχει καποια κοντρα μεταξυ των δυο forum?Ρωταω, γιατι ειμαι καινουργιος εδω μεσα και δεν γνωριζω!
Απλα ειμαι λιγο αγανακτησμενος γιατι εχω μπροστα μου 5 ολοκληρες μερες για να κανονισω τις δουλειες μου και να ετοιμαστω, ενω η ενημερωση στο αλλο forum, εγινε πριν 2 μηνες! :evil:
Εγω το εμαθα προχθες απο ενα αλλο μελος, ο οποιος το εμαθε απο ενα αλλο μελος απο την Κορινθο!Δηλαδη στομα με στομα!Αυτος και ο αδερφος του, εχουν πολυ αξιολογα αυτοκινητα σαν το δικο μου!
Δεν μπορω να καταλαβω! :|

Αγαπητέ Γιώργο

Δεν υπάρχει καμία κόντρα μεταξύ των 2 Φόρουμ, υπάρχει βασικά μεταξύ 2 ανθρώπων, απλά οι συγκεκριμένοι είναι και οι βασικοί διαχειριστές του κάθε Φόρουμ δηλαδή Παντελής Γιαμαρέλλος και Σπύρος Κατσιμαλής.

Επειδή εγώ προσωπικά δεν έχω τίποτα με κανένα από τους δύο, λυπάμαι που δυστυχώς υπάρχει αυτή η αντιπαράθεση για την οποία πραγματικά δεν φταίει κανένα μέλος από κανένα Φόρουμ που την εισπράττει στα μούτρα.

Από την άλλη και καθαρά από σεβασμό προς το Φόρουμ αυτό αλλά και για να μην ρίχνω λάδι στη φωτιά, δεν θεώρησα σωστή την αναγγελία της εκδρομής που διοργανώνει το άλλο Φόρουμ όπως και το ίδιο κάνω και αντίστροφα, δηλαδή τις εκδρομές που διοργανώνουμε εδώ δεν τις ανακοινώνω στο άλλο Φόρουμ πάλι από διακριτικότητα.

Για να κλείσουμε λοιπόν το θέμα εδώ, όποιος επιθυμεί περισσότερες λεπτομέρειες μπορεί να διαβάσει την ανακοίνωση στο άλλο Φόρουμ.

Χαιρετώ

Κωνσταντίνος

--

20 Νοέμ 2010, 20:21
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

xristos έγραψε:
Εγώ να ευχηθώ καλή επιστροφή και χωρίς ζημιές σε όσους πάνε

Χρήστο ευχαριστούμε θερμά για τις ευχές, αναμφισβήτητα πάμε για να περάσουμε έντονα μεν, με ασφάλεια δε.

--

20 Νοέμ 2010, 20:22
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Παιδιά, τα πράγματα είναι πολύ απλά.

Πρόκειται να γίνει μία εκδρομή από το άλλο Φόρουμ το ερχόμενο ΠΣΚ. Εγώ, ο Bottleman και ο Fatman θα πάμε. Δεν μας έγινε καμία ειδική πρόσκληση, διαβάσαμε απλά την ανακοίνωση στο άλλο Φόρουμ και αποφασίσαμε να πάμε. Όποιος φίλος θέλει να συμμετάσχει μπορεί πανεύκολα να το κάνει δηλώνονας συμμετοχή.

Όπως πολύ σωστά είπε ο Pouf, όσοι συμμετέχουν στις εκδρομές πιθανόν να ενδιαφέρονται, οι υπόλοιποι δεν βλέπω το λόγο που θα τους ενδιέφερε έτσι κι αλλιώς.

--

21 Νοέμ 2010, 22:33
Προφίλ

Εγω που παω μονος μου βολτες , θα με μαζεψει κανενας αν χρειαστει?

''Ειρηνη ημιν''

μια καλη ταβερνα θα χαλαρωσει τους παντες!!!

22 Νοέμ 2010, 20:31
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

μετά απο ολα αυτά, ελπίζω αυτοι που συμμετείχαν σε αυτη την εκδρομη να μασ στείλουν τισ εντυπώσεις τουσ καθωσ κα να ανεβάσουν φωτογραφίεσ κτλ

29 Νοέμ 2010, 22:16
Προφίλ WWW
Άβαταρ μέλους

Εγω αν δεν είχα 'οικογενειακες' δεσμεύσεις θα ήθελα να είχα συμμετάσχει

03 Δεκ 2010, 19:01
Προφίλ WWW
Άβαταρ μέλους

Οι φωτογραφίεσ είναι ωραίες καθωσ και το βιντεάκι, αλλά θα ηθελα να μας περιγράψει κάποιοσ απο αυτουσ που συμμετηχαν ολη την εμπειρία αυτήσ τησ εκδρομης.
Πωσ ηταν οι διαδρομέσ, προβληματα, πωσ ήταν το βραδυ στην υπαιθρο κτλ

06 Δεκ 2010, 17:00
Προφίλ WWW
Άβαταρ μέλους

Andreas έγραψε:
Οι φωτογραφίεσ είναι ωραίες καθωσ και το βιντεάκι, αλλά θα ηθελα να μας περιγράψει κάποιοσ απο αυτουσ που συμμετηχαν ολη την εμπειρία αυτήσ τησ εκδρομης.
Πωσ ηταν οι διαδρομέσ, προβληματα, πωσ ήταν το βραδυ στην υπαιθρο κτλ

Ανδρέα η εκδρομή ήταν πολύ δύσκολη από πλευράς εμποδίων, απαιτούσε μεγάλη συλλογική προσπάθεια προκειμένου να περάσουν τα αυτοκίνητα από δύσκολα σημεία, χρησιμοποιήθηκαν κατά κόρον εργάτες και μάλιστα σε κάποιες περιπτώσεις και 2 ταυτόχρονα στο ίδιο όχημα, γενικά ήταν μία πολύ καλή εμπειρία τόσο για τους οδηγούς όσο και για τα πληρώματα και δοκιμάστηκαν τα αυτοκίνητα στα όρια τους.

Η βραδυνή διαμονή στις σκηνές παρότι για μένα είναι λίγο ταλαιπωρία - η αλήθεια είναι ότι προτιμώ την ζεστασιά ενός ξενώνα :wink: - τελικά απεδείχθει ευχάριστη, ο καιρός ήταν καλός το Σάββατο το βράδυ και έτσι έπεσε φαγοπότι γύρω από τη φωτιά και ύπνος σχετικά νωρίς καθότι πτώματα από την διαδρομή του Σαββάτου.

Την Κυριακή η διαδρομή έγινε ακόμα πιο δύσκολη αλλά τελικά ολοκληρώθηκε από τα περισσότερα αυτοκίνητα με πολλή δουλειά από τους συμμετέχοντες.

--

07 Δεκ 2010, 00:43
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μπραβο παιδια παντα τετοια.................. με ταλαιπωρια αλλα χωρις ατυχηματα.....
και παλι μπραβο στους συμετεχοντες

LR Γιατί μου αρέσει να φτοιάχνω ότι χαλάει......

Εικόνα
Μέλος Ελληνικού Συλλόγου LAND ROVER

07 Δεκ 2010, 00:55
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ευχαριστώ ΚΤ.

Αυριο θα τοποθετησω τα dislocation cones και θα ειμαι ετοιμοπόλεμος

Ελπίζω σύντομα....πριν τα Χριστουγεννα να οργανωθει κάποια εξόρμιση

07 Δεκ 2010, 00:58
Προφίλ WWW
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Αντρέα βάλε φωτογραφίες να θαυμάσουμε και τους κώνους.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ)

07 Δεκ 2010, 10:08
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ωραιες Φωτογραφιες

Χαιρετω Γιαννης

07 Δεκ 2010, 22:35
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 14 Δημοσιεύσεις ] 

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης