Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 14 Δεκ 2018, 13:44

Απαντήστε στο θέμα  [ 51 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ στην εκδήλωση ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ στην εκδήλωση ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΤΕΤΡΑΚΙΝΗΣΗΣ
Συνάδελφοι,

ας το συζητήσουμε λοιπόν ξεχωριστά και ας πούμε τί μπορεί ο καθένας να προσφέρει για να εκπροσωπήσουμε την τρέλλα και την αγάπη μας για τα Landies στην εκδήλωση στις 9 -& 11 Οκτωβρίου.

Οποιος έχει διάθεση να προσφέρει/προσθέσει και άλλον εξοπλισμό ή υλικά υποστήριξης θα κάνει την ζωή όλων μας καλύτερη και ευκολότερη.

Το βασικό όμως είναι η απλή παρουσία μας και όσοι μπορείτε να διαθέσετε και το αυτοκίνητό σας ή κάποιο από τα αυτοκίνητά σας για να μπορούμε να αλλάζουμε οχήματα ανάμεσα στα περίπτερά μας κρατώντας ζωντανό το ενδιαφέρον των επισκεπτών.

Η συμμετοχή του συλλόγου στην εκδήλωση αυτή θα είναι αποτέλεσμα της δικής σας προσφοράς και βοήθειας ακόμη και μόνο με την παρουσία σας και το σίγουρο είναι ότι θα περάσουμε όμορφα, θα διασκεδάσουμε και θα μπορέσουμε να βλαστημίσουμε ακόμη μία φορά τον μαζοχισμό μας με αυτά τα αυτοκίνητα που μας παιδεύουν γιατί μας αρέσει να το κάνουν αυτό.

Προτείνω να το κάνουμε ονομαστικά και γράφοντας ο καθένας τί μπορεί να συνεισφέρει για να υπάρχει σαφήνεια και οργάνωση (κάτι που εξοικονομεί χρόνο, χρήμα και κυρίως διασφαλίζει την καλοπέραση και την ασφάλεια όλων μας)

1. Οικογένεια Γιαμαρέλλου.
Α. Ενα (ή και δύο) περίπτερα LR Gear (το γνωστό μπλέ περιπτεράκι) (θεωρώ σίγουρο ότι ο φίλος Γιάννης Νικολάου θα δεχθεί θα διαθέσει το δικό του σε περίπτωση που δεν μπορεί να έρθει και ο ίδιος μαζί μας για κάποιες ώρες κάποιας ημέρας)
Β. Περίπου 10 με 15 πτυσσόμενες ξύλινες καρέκλες.
Γ. Το γνωστό τραπεζάκι V8.
Δ. Ψύκτη για βαρελάκια μπύρας και φυσικά τουλάχιστον τρία βαρελάκια.
Ε. Αρχείο περιοδικών (όχι όμως για δανεισμό καθώς αποτελούν προσωπική συλλογή)
ΣΤ. Διάφορα βιβλία και CD/DVD
Z. Προσωπικό υπολογιστή (δεν έχει όμως έξοδο video/audio άρα αν κάποιος έχει κάτι καλύτερο ή Projector και οθόνη θα μας κάνει καλύτερα την δουλειά μας, αν αποφασίσουμε να δούμε κάτι οπτικό)
Η. Την κούπα του Γιάννη (για να περάσει να την πάρει επιτέλους <χιχιχιχιχιχι>)
Θ. Μπριζολάκια ή σουβλάκια και πίττες. (γιατί το BBQ αποτελεί αναπόσπαστο τμήμα των εκδηλώσεών μας ε???? Αλλωστε για αυτό το λόγο και τα Landies έχουν αναρτήσεις για βαριά χρήση !!!!!)
Ι. Ακτοδρόμους σε περίπτωση που βρέξει και έχει λάσπη. Επιφάνεια που μπορούμε να καλύψουμε γύρω στα 7,5 τετραγωνικά μέτρα σε τετράγωνο ή λωρίδες πλάτους 0,5 μέτρων κατ' ελάχιστο.
ΙΑ. Τροφοδοτικό 1,7 Κιλοβατ σταθερά ή 2 κιλοβατ στιγμιαίο (για παροχή ρεύματος σε τηλεόραση, φούρνο μικροκυμάτων, εργαλεία και φυσικά φωτισμό)
ΙΒ. Μπαλαντέζες (2) παροχής ρεύματος
ΙΓ. Μπαλαντέζα φωτισμού (1)

Αυτά σκέφτομαι για τώρα.

(εννοείτε ότι αν δεν έχουμε αλλαγές μέχρι τότε το βραβείο του νεώτερου LandRoverά θα πάει στον μικρό Ζολωτάκη, αν μας το φέρουν οι γονείς του !!!!!)

(υπόσχομαι ότι δεν θα έχω την αξίνα στην καμήλα!!! <χιχιχιχιχι>)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ)

05 Σεπ 2009, 09:44
Προφίλ

Δημοσίευση 
Παντελή καλησπέρα!

Είμαι μέσα για την εκδήλωση του Συλλόγου μας στο Festival Τετρακίνησης.
Απο οτι καταλαβα το Festival θα είναι τριήμερο (Παρ.-Σαβ.-Κυρ.) οπότε μπορείς να με υπολογίζεις και εμενα. Δεν ξέρω αυτή τη στιγμή να σου πω συγκεκριμένα αν θα μπορώ όλες τις μέρες (π.χ. το βλέπω δυσκολο για Παρασκευή λογω επαγγελματικων υποχρεώσεων) αλλά γενικά είμαι μεσα.

Ώς προς την "υλική" συμμετοχή μου μπορεις να υπολογίζεις οτι έχω αυτη τη στιγμη απο LR:
1) Το Landy μου για το διαστημα που θα είμαι εκει (Land Rover Freelander 2 Si6) αν ενδιαφέρει τον κόσμο
2) Την κούπα μου (ναι, ναι την περιβόητη...χιχιχι!!!)

05 Σεπ 2009, 19:39
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Καλησπερα Παντελη!Υπολογισε κι εμενα για το περιπτερο της εκθεσης!Εχω να προσφερω...1ψυγειακι για τα νερα και τα ιδιποτα μας,3DVDμε camel trophy (ξερετε...αυτα...σαν του παντελη...τα κιτρινα τζιπ μωρε...αυτα με τα σιδερα...οπως ελεγε κι ενας φιλος!!! :lol: )3σπαστες καρεκλες,1ωραιο βιβλιο για τα defender αγορασμενο απο αγγλια(γλωσσα αγγλικα)1ελληνικη και 1βρεττανικη σημαιουλες χιαστι(ναι εχω και αυτο!!!),1 μεγαλο μεγεθος μοντελο LR3 και το disco μου!Αν χρειαστουμε και αλλη παλαντεζα,υπαρχει.Εξτρα καρβουνα,κρεατα κτλ δεν το συζητω!!!Φυσικα και θα ειναι μαζι και ο μικρος landroveras(Θεου θελοντως και καιρου επιτρεποντως)Θα χαρω να σας να σας ολους στη πιστα του φιλου Ατταρτ!!! :D :D :D

It's a LAND ROVER thing!
They can not understand it!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qn9aGjmEkPY

06 Σεπ 2009, 15:48
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Και εμείς μέσα. Παντελή μια και ξεκίνησε η ιδέα συμμετοχής του συλλόγου μας από εσένα, αν μπορείς οργάνωσε μας, πως θα βοηθήσουμε, τι μπορούμε να φέρουμε κτλ

06 Σεπ 2009, 23:32
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Disco SAS έγραψε:
........,3DVDμε camel trophy (ξερετε...αυτα.............τα κιτρινα τζιπ μωρε.........

Εντάξει βρε Στέλιο......

καλά το πρώτο Camel Trophy oντως έγινε με Βραζιλιάνικης κατασκευής Jeep τα επόμενα όμως έγιναν με Land Rovers (και στο τελευταίο είχαν Honda CRV και "γουρούνες" για την επίγεια μετακίνηση και Honda εξωλεμβίους στα RIBs για το νερό)

Μην λέμε όμως τα Land Rovers μας τζιπ!!!.

Μου θυμίζει το ανεκδιήγητο "τύπου τζιπ" που δημιούργησε (μόνο ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ) το ελληνικό υπουργείο Οικονομικών (επί Στέφανου Μάνου) για να αρμέξει περισσότερο τον έλληνα φορολογούμενο πολίτη ζητώντας περισσότερα τέλη κυκλοφορίας από τα επαγγελματικά Defender 90 (κάτι που ήταν παράνομο και να είναι καλά ο Γιάννης ο Συραδάκης δεν τους πέρασε και καταργήθηκε, υπάρχουν όμως ακόμη αυτοκίνητα που πληρώνουν κοροϊδίστικα τα αυξημένα τέλη)

Το "τύπου τζιπ" ή ο όρος "τζιπ" για όλα γενικώς τα τετρακίνητα τέλος πάντων χάριν ευκολίας ας το δεχθούμε.

Ομως ΕΜΕΙΣ οι φίλοι των Landies δεν γίνεται να χαρακτηρίζουμε τα Landies μας σαν "τζιπ".

Φυσικά και οφείλουμε ευγνωμοσύνη και την παντοτινή φιλία και υποστήριξή μας στους συναδέλφους με τα Jeeps. Σε αυτό το αυτοκίνητο άλλωστε οφείλουμε και την δημιουργία των Landies μιάς και ήταν ένα Willies που έδωσε την σπίθα για τον σχεδιασμό και την κατασκευή του πρώτου Land Rover. Ομως από εκεί και πέρα υπάρχουν σαφείς διαφορές στην φιλοσοφία κατασκευής, αντοχής και λειτουργίας.

Και για αυτό και δεν είμαστε ίδιοι για να χρησιμοποιούμε το ίδιο όνομα.

Αλλωστε αν σου αρέσει η Κοκα Κόλα δεν σου φαίνεται άσχημο όταν σου φέρνουν Pepsi, ή όταν πίνεις Jacobs δεν σε πειράζει όταν σου σερβίρουν Nescafe χωρίς να σε ρωτήσουν/προειδοποιήσουν???

Ξέρω γίνομαι ψείρας αλλά στο σπίτι των Landies πιστεύω ότι πρέπει να είμαστε σταθεροί στην αγάπη μας. (σκέψου να πεις την Θάλεια κάποια στιγμή Ούρσουλα....... <ωχωχωχωχωχωχωχωχωχ>)

------------------------------------------

Στέλιο τις "Σπαστές" καρέκλες κράτα τις μακρυά από τον υπογράφοντα γιατί τις βλέπω να γίνονται "σπασμένες" !!!!!!!! <χιχιχιχιχιχιχιχιχι>

-------------------------------------------

ευχαριστούμε για όλα και για την προσφορά σου.

Τα λέμε και στην συνέχεια και κανονίζουμε.

Χαιρετώ και ευχαριστούμε και πάλι όλοι όσοι θα βρισκόμαστε και όσοι θα επισκεφθούν με το καλό τα περίπτερά μας.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

07 Σεπ 2009, 09:23
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Κωστή (bottleman) καλημέρα,

τον μικρό σου LandRoverά θα τον φέρεις και εσύ?

Ευχαρισοτύμε για την προσφορά των πραγμάτων που μπορείς να μας διαθέσεις για τα περίπτερα.

Τα λέμε και από τηλεφώνου.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

07 Σεπ 2009, 09:27
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Κωνσταντίνε (ΚΤ4Χ4) καλημέρα,

ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά ό΄τι γίνεται στο σύλλογο και στο φόρουμ είναι αποτέλεσμα των μελών. Οι ιδέες και οι προτάσεις είναι εύκολες.
Η πραγματοποίησή τους όμως είναι αποτέλεσμα του έργου όλων των μελών και όχι ενός ή δύο ή έστω μερικών ατόμων.

Ετσι λοιπόν τα περίπτερά μας για να δείξουν το πόσο ο Σύλλογος και το φόρουμ μας έχουν ουσία (και ξέρουμε όλοι ότι δόξα τω Θεώ έχουν υπάρξει αρκετοί "κακοθελητές") θα χρειαστεί έργο από όλους μας ή έστω από όσους μπορούν να διαθέσουν τον χρόνο τους κυρίως και μετά και ό'τι άλλο πιό υλικό μπορούν να μοιραστούν μαζί μας.

Ο καθένας γνωρίζει πόσο χρόνο μπορεί να διαθέσει και τί του περισσεύει για να το μοιραστεί για την κοινή μας τρέλλα, διασκέδαση, άνεση και ασφάλεια.

Ετσι λοιπόν Ο'ΤΙ πρόκειται να γίνει είναι θέμα όλων υμών που θα μπορέσουμε να βοηθήσουμε αλλήλους για να περάσουμε καλά και να δείξουμε τα αγαπημένα μας αυτοκίνητα σε άλλους τετρακίνητους φίλους.

Από εκεί και πέρα νομίζω ότι αρκεί να έχουμε μία στέγη, μέρος να καθόμαστε και να βάζουμε τα πράγματά μας, παροχή ενέργειας, φως, νερό και κάτι για να γεμίζουμε τις κοιλίτσες μας (αν και νομίζω ότι υπάρχει και το καφέ/κυλικείο/εντευκτήριο στην πίστα ΑΤΤΑΡΤ) και φυσικά και εναλλασόμενα οχήματα μελών του Συλλόγου και το φόρουμ ανάμεσα στα περίπτερά μας.

Ρίξτε και τις δικές σας ιδέες και κυρίως ας οργανωθούμε για το πότε μπορούμε και ποιοί να το κανονίσουμε.

Προσωπικά από το πρωί της Παρασκευής 9 Οκτωβρίου πιστεύω ότι μπορώ να βρίσκομαι εκεί, είτε μόνος είτε μαζί με την Κωνσταντία και τον Ιωνα.

Κάποια από τις τρεις ημέρες ίσως να μην έρθουμε ή να έρθω μόνος για μερικές ώρες.

Και την τρίτη και τελευταία ημέρα (μαζέματα κλπ) καλό θα είναι όσοι θα έχουμε φέρει πράγματα να κάτσουμε μέχρι το τέλος για να μαζέψουμε και να ξέρουμε ότι έχουμε πάρει αυτά που φέραμε.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

07 Σεπ 2009, 09:51
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Η αλήθεια είναι ότι προσωπικά δεν έχω εμπειρία από τέτοιου είδους εκδηλώσεις. Θυμάμαι μόνο από το σχολείο (προ αμνημονεύτων χρόνων) κάτι εκδηλώσεις που κάναμε κτλ. Ειδικό εξοπλισμό περιπτέρου έκθεσης προσωπικά δεν έχω. Επίσης είναι βέβαιο ότι δεν είναι δυνατό να παρεβρίσκομαι όλες τις ημέρες και ώρες.

Απλά ρωτάω πως θα μπορούσα (αν μπορώ) να συνεισφέρω στην παρουσία του Συλλόγου στην εκδήλωση αυτή βοηθώντας όπου είναι δυνατόν.

07 Σεπ 2009, 14:21
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Θέλω και γω να ρθω......... :( :( :cry: :cry:

07 Σεπ 2009, 14:57
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Κωνσταντίνε καλό μεσημέρι,

ειδική εμπειρία από διοργανώσεις εκθέσεων κλπ δεν νομίζω να έχουν πολλοί στο φόρουμ ή στο Σύλλογο (αν και έχουμε μέλος που κάνει διοργανώσεις εκθέσεων....)

Αυτό όμως που έχει σημασία είναι να το κάνουμε μόνοι μας, με πνεύμα φιλικό και αλληλοβοήθειας και αλληλοσυμπλήρωσης όσων κάποιοι μπορεί να μην σκεφτούμε ή να μην έχουμε.

Στο πλαίσιο αυτό λοιπόν νομίζω ότι όλοι μπορούμε να προσφέρουμε κάτι αν μπορούμε.

Οσον αφορά το θέμα της παρουσίας Κωνσταντίνε φυσικά και δεν γίνεται να είναι κανένας μας εκεί από την πρώτη στιγμή μέχρι και την τελευταία.

Αν όμως μπορείς να έρθεις εσύ μόνος ή και με τα κορίτσια σου για μερικές ώρες το Σάββατο ή την Κυριακή σίγουρα αυτό είναι παραπάνω από αρκετό.

Και αν έρθεις μπορεί να μπει και το Disco 2 σου μέσα στο περίπτερο σε αντικατάσταση άλλου αυτοκινήτου.
(αν γίνεται νομίζω ότι θα είναι ιδιαίτερα ενδιαφέρον να μπορούμε να αλλάζουμε αυτοκίνητα έτσι ώστε να έχουμε μία μεγάλη ποικιλία αυτοκινήτων μελών και όχι απλώς δύο ή τρια αυτοκίνητα σε μόνιμη έκθεση.
Θα πρεπει να ρωτήσουμε τον Γιάννη (Αθανασίου) αν γίνεται αυτό ή αν Γιάννη μας διαβάζεις θα σου είμαστε υπόχρεοι αν μας απαντήσεις.)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

07 Σεπ 2009, 15:08
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Άντε λοιπόν παληκάρια, αρχίστε τα πλυσίματα - γυαλίσματα, να βάλουμε και τα "καλά" μας, θα μας δει τόσος κόσμος!!!!

Να φέρει και ο Ανδρέας (Fatman) το δικό του μπλε Discovery να τους μπερδέψουμε όλους :D :D :D

---

07 Σεπ 2009, 20:15
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Kαλησπερα Παντελη.Ποτε δεν μου αρεσε ο χαρακτιρισμος των τετρακινητων με τον ορο...τζιπ...δηλ. ολα(4χ4,suv,παλιες και νεες μαρκες)σε ενα τσουβαλι.Αν δεις καλα το μηνημα δεν το ειπα εγω αλλα ενα φιλαρακι εν ετη 1992.Ειχαν τοτε οι4τροχοι αφιερωμα στο cameltrophy(δωρακι το πρωτο αφτοκολητο)κι ετρεξε να μου το πει περιγραφοντας το event με αυτον τον τροπο.Γελασα τοτε και του το λεω ακομα και σημερα!!!Τον εκανα και αυτον τετρακινητο αλλα μου γλιτωσε οσο αφορα τη μαρκα! :D :D :D Οσο για τα land rovers ενα ειναι σιγουρο.Οτι δεν ειναι απλα 4χ4 αλλα σταση ζωης!!!Πολλα ατομα μπορουν να εγγυηθουν για την τρελλλλλα και το ψωνιο μου μεταξυ αυτων και ο Σιραδακης!Αν ηθελα αμερικανικο θα ειχα παρει αλλα δεν αλλαζω το landrover μου ουτε με τη πιο ψηλωμενη...αμερικανια του κοσμου!!!!!!!!!!!Οδηγουμε μια απο τις ιεροτερες μαρκες οχι μονο του 4χ4 αλλα γενικα της αυτοκινησης!!!Δεν σηκωνει απιστιες αυτη η σχεση!!!!!!!!!

It's a LAND ROVER thing!
They can not understand it!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qn9aGjmEkPY

07 Σεπ 2009, 23:14
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Να φέρω και KARCHER μαζί????? (χιχιχιχιχιχιχιχ)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

08 Σεπ 2009, 11:49
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Disco SAS έγραψε:
Kαλησπερα Παντελη.Ποτε δεν μου αρεσε ο χαρακτιρισμος των τετρακινητων με τον ορο...τζιπ...δηλ. ολα(4χ4,suv,παλιες και νεες μαρκες)σε ενα τσουβαλι.Αν δεις καλα το μηνημα δεν το ειπα εγω αλλα ενα φιλαρακι εν ετη 1992.Ειχαν τοτε οι4τροχοι αφιερωμα στο cameltrophy(δωρακι το πρωτο αφτοκολητο)κι ετρεξε να μου το πει περιγραφοντας το event με αυτον τον τροπο.Γελασα τοτε και του το λεω ακομα και σημερα!!!Τον εκανα και αυτον τετρακινητο αλλα μου γλιτωσε οσο αφορα τη μαρκα! :D :D :D Οσο για τα land rovers ενα ειναι σιγουρο.Οτι δεν ειναι απλα 4χ4 αλλα σταση ζωης!!!Πολλα ατομα μπορουν να εγγυηθουν για την τρελλλλλα και το ψωνιο μου μεταξυ αυτων και ο Σιραδακης!Αν ηθελα αμερικανικο θα ειχα παρει αλλα δεν αλλαζω το landrover μου ουτε με τη πιο ψηλωμενη...αμερικανια του κοσμου!!!!!!!!!!!Οδηγουμε μια απο τις ιεροτερες μαρκες οχι μονο του 4χ4 αλλα γενικα της αυτοκινησης!!!Δεν σηκωνει απιστιες αυτη η σχεση!!!!!!!!!

ΣΩΣΤΟΣ Ο ΠΑΙΚΤΗΣ !!!!!!!!

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

08 Σεπ 2009, 11:54
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Το φθινόπωρο έφθασε , ο χειμώνας έρχεται , η δουλειά έπεσε!!!! Μου επιτρέπετε να λάβω και εγώ μέρος ;

11 Σεπ 2009, 12:35
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 51 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: