Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 25 Σεπ 2018, 17:07

Απαντήστε στο θέμα  [ 69 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
fatman έγραψε:
Τωρα βγαλτε και κανα πλανο για το υπολοιπο της ημερας(σε περιπτωση που δεν χορτασουν χωμα το Σαβατο οι Κων/νοι - εγω παντως θα εχω χορτασει καθισιο-τσιπουρο-μεζεδες - ειπαμε δεν κανω off-road)

Μπορείς να ασχοληθείς άνετα όμως και με την καλλιτεχνική φωτογραφία. Βάλε το Disco με τα όμορφα ασφάλτινα λάστιχα που πλέον φοράς :D πάνω στους ακτόδρομους - ξέρεις στην ασφαλτο, δεν χρειάζεται να είναι χώμα - και βγάλε μερικές ωραίες φωτογραφίες, άλλαξε μετά το backgroung στο Photoshop και βάλε καμία πλαγιά από τις Άλπεις και ιδού το μεγαλείο του Discoverodefender :lol: , ανεβαίνει την 60 μοιρών χιονισμένη πλαγιά για πλάκα!!!! :D :D :D

--

15 Μαρ 2010, 15:39
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Αντρίκο δώσε συντεταγμένες για το τσίπουρο και τους μεζέδες !!!!

Στα Καλύβια Πεζούλας τόσα Landies θα βρεθούμε μεταξύ μας σίγουρα. Είναι και ανοικονόμητα από πλευράς μεγέθους τα άτιμα.....

Πόσοι έχετε κλείσει στο Ανθέμιο που πρότεινε ο Κώστας (Καραγιάννης).
Eμείς κλείσαμε στον ακριβώς δίπλα ξενώνα (ιδιοκτησίων των ιδίων) μιάς και στο Ανθέμιο δεν είχε τρίκλινο.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ)

15 Μαρ 2010, 15:53
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ έγραψε:
'Οσον αφορά για αναχώρηση από Αθήνα ,για όσους ξεκινήσουν την ΚΥΡΙΑΚΗ χωρίς διανυκτέρευση, που θα βρεθούμε και τι ώρα ?

Την καλησπέρα μου σε όλους. Την ίδια ερώτηση θα έκανα και εγώ που θα έρθω Κυριακή. Περιμένω την τελική απόφαση των αρχηγών.

:wink:

16 Μαρ 2010, 21:49
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Καλημέρα σε όλους,

Εννοείται ανέφερα το θέμα αρχηγού για πλάκα και εκτιμώ πολύ το ελεύθερο στήσιμο του forum.

Όσο για τον τόπο συνάντησης νομίζω οτι είναι μονόδρομος κάποιος χώρος στάθμευσης για να μην εμποδίζουμε και την κυκλοφορία. Οπότε μας μένουν ο Σείριος και το Olympus Plaza μετά το Σχηματάρι. Θα πρότεινα τον Σείριο λόγω ανετότερης πρόσβασης. Την ώρα θα πρέπει να την υπολογίσει κάποιος πιο έμπειρος καθότι δεν έχω πάει ποτέ στη Λίμνη Πλαστήρα για να ξέρω.

Το μόνο που ξέρω είναι οτι με 2250rpm (μα τέτοια ακρίβεια? ξέρετε οτι μιλάω για τη μικρή γραμμούλα μετά τις 2000rpm) που θέλω να έχω τώρα στο στρώσιμο πιάνω 110χλμ/ωρα περίπου. Αν πάτε και όλοι οι άλλοι το ίδιο ΟΚ αλλιώς θα πρέπει να προπορευτώ λίγο για να είμαι στην ώρα μου και για να μην καθυστερώ όλους τους υπόλοιπους.

Μιχάλης.

17 Μαρ 2010, 10:38
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Αντρίκο δεν είναι και τόσο δύσκολο.

Το έχουμε κάνει με την Κωνσταντία δύο τρεις φορές για την κατασκήνωση του Ιωνα.

Οσο για τις εκδρομες μην ξεχνάς ότι πρέπει να υπάρχει και ο διαθέσιμος χρόνος, χρήμα και διάθεση. Και φυσικά να μην έχει πάθει και ζημιά επιπέδου ακινησίας και το Landy..... (πού το πας αυτό???)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

17 Μαρ 2010, 13:19
Προφίλ
Δημοσίευση 
παιδες καλησπερα.ειμαι νεος στην παρεα σας και αν το οχημα μου ηταν ετοιμο θα σκεφτομουν πολυ να συμμετασχω στην εκδρομη αυτη γιατι βλεπω οτι μερικοι δημιουργουν γκρινια ανευ λογου την οποιοι γκρινια την εχουμε δει στο αλλο FORUM η οποια δημιουργειται απο συγκεκριμενα ατομα που περιεργως γραφουν και στα 2 FORUM και το παιζουν σε διπλο ταμπλο. :roll: :roll: :roll:
Φιλικα και χωρις παρεξηγηση ΜΕΝΙΟΣ!!!!!!! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

17 Μαρ 2010, 16:15
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Παναγιώτατε τα σέβη μας (ελπίζω να μην σε ενοχλει το πείραγμα ε?)

Γκρίνια δεν υπάρχει. Ελευθερία απόψεων υπάρχει όμως και αυτό είναι καλό.

Το ραντεβού μας είναι για τις 11.30 με 12.00 στα Καλύβια Πεζούλας όπως πρότεινε ο ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ (Μάκης)

Τώρα για το ποιοι θα φύγουν από Παρασκευή, ποιοί από Σάββατο, πού θα μείνουν και ποιοί θα συναντηθούν και πού την Κυριακή το πρωί για να έρθουν απευθείας αυτό είναι θέμα που είναι ανοικτό σε συζήτηση όπως και όλα τα πράγματα στο σπίτι μας.

-----------------------------------

Οσο για τους συναδέλφους που βρίσκονται και στο παλαιό μας σπίτι πολύ καλά κάνουν.

Ειλικρινά σου λέω ότι αν δεν είχε δημιουργηθεί το θέμα της απαράδεκτης δικτατορικής και αυταρχικής συμπεριφοράς του Σπύρου Κατσιμαλή, δηλαδή του διαχειριστή του παλαιού μας σπιτιού, δεν θα είχαμε κανένα πρόβλημα να βρισκόμαστε εκεί. Και αυτό νομίζω ότι μπορώ να το αναφέρω και για τους υπολοίπους φίλους και συναδέλφους που μας διέγραψε ο Κατσιμαλής με το έτσι θέλω επειδή πολύ απλά είχαμε το θράσσος να ρωτήσουμε πράγματα που τον ενοχλούσαν όταν αποδείχθηκε ότι έλεγε ψέμματα ή άλλαζε τα γεγονότα όπως του άρεσαν εκείνου ή ακόμη χειρότερα όταν τον πιάσαμε να διαβάζει και να διαγράφει προσωπικά μηνύματα που στάλθηκαν μέσω του παλαιού μας σπιτιού.

Εμείς δεν έλεγχουμε κανέναν για το πού του αρέσει να βρίσκεται μαζί με τους άλλους φίλους και συναδέλφους με Landies. Τρομάρα και ντροπή μας αν συνέβαινε κάτι τέτοιο.
Aντίθετα είναι χαρά μας να γνωρίζουμε ότι υπάρχουν συνάδελφοι που επισκέπτονται και άλλα μέρη που συζητάμε για Landies. Kαι στο κάτω κάτω της γραφής είναι αναφαίρετο δικαίωμα του καθενός μας να πράττει αυτό που θέλει και να επιλέγει ο'τιδήποτε του αρέσει. Οι συνάδελφοι που επισκέπτονται και δραστηριοποιούνται σε οποιοδήποτε άλλο φόρουμ είναι χαρά μας να το κάνουν αυτό.
Αν τώρα δέχονται να γράφουν κάπου που κάποιος μόνος του δικτατορικά μπορεί να αλλάζει, μεταφέρει, διαγράφει, αποσπασματοποιεί, διαβάλλει τα γραπτά τους, διαβάζει και διαγράφει τα προσωπικά τους μηνύματα ή μπορεί να τους συκοφαντεί και διαβάλλει, να τους μειώνει γραπτώς την ηθική τους και να τους απαγορεύει το στοιχειώδες δικαίωμα της υπεράσπισης του εαυτού τους αυτό είναι δικό τους θέμα.
Αρκετοι που βρισκόμαστε στο νέο μας σπίτι αυτό το θεωρούμε ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ.

απλώς να σου αναφέρω ότι το συγκεκριμένο άτομο στο φόρουμ ΑΥΤΟ έχει ακόμη απεριόριστη πρόσβαση, είναι μέλος εδώ και πολλά χρόνια και είναι πάντα ευπρόσδεκτο να αναρτήσει τις απόψεις του, την γνώμη του και τα σχόλιά του. Κάτι που έχει στερήσει αυταρχικά σε αρκετά από τα άτομα που του έστησαν την ενότητα LandRover στο φόρουμ που με τον δικό του ετσιθελικό τρόπο συνεχίζει να διοικεί.

Οι συνάδελφοι όμως που βρίσκονται στο παλαιό μας σπίτι και εδώ στο νέο μας δεν εμπλέκονται σε αυτή την "μανία" του Σπύρου Κατσιμαλή και ακόμη περισσότερο έχουν αποδείξει ότι μπορεί να αποδέχονται τους περιορισμούς του παλαιού σπιτιού αλλά για αυτό ίσως τον λόγο εκτιμούν ακόμη περισσότερο την διάφανεια στην διοίκηση και την ελευθερία του λόγου που προσφέρεται πλέον μέσω του νέου μας σπιτιού.

Μην παρεξηγείς λοιπόν τις προτάσεις και τις απορείες ή τα σχόλια των συναδέλφων. Εδώ όλοι μιλάμε ελεύθερα και μερικές φορές η ελευθερία αυτή μπορεί να δημιουργεί μικρές παρανοήσεις, ίσως μερικές μικρές παρεξηγήσεις και μπορεί και κάποιο μπέρδεμα ή καθυστέρηση.
Ομως σίγουρα το να είμαστε ελεύθεροι και διαφανείς είναι σαφώς καλύτερο από την Κατσιμαλιακή αυταρχική και δικτατορική προσέγγιση στην διοίκηση ενός διαδικτυακού χώρου συζήτησης.

Ελα επάνω στην λίμνη Πλαστήρα να τα πούμε από κοντά για τα Landies μας και ας αφήσουμε τα του Κατσιμαλή. Στο κάτω κάτω της γραφής αν θέλει κάτι να μας πει μπορεί να το κάνει και εδώ ή να έρθει επάνω στην λίμνη Πλαστήρα και μακάρι να τελειώσει και αυτή η εδώ και 15 μήνες άσχημη κατάσταση. Εμείς πάντα προσκαλούμε ΟΛΟΥΣ τους συναδέλφους με Landies ή ακόμη και με άλλα τετρακίνητα καθώς δεν είμαστε ρατσιστές να θέλουμε μόνο Landies (βλέπε τον συνάδελφο Συλλα που θα έλθει με Peugeot μιάς και το 90άρι του είναι στην Αθήνα και κάνει μεταμόσχευση καρδιάς, προσθετική βιονικών μηχανισμών και αναβάθμιση νευρικού συστήματος)

-----------------------

Συνάδελφοι από παϊδακοκατάνυξη τί θα γίνει εκεί πάνω? Εχουμε κάτι κανονίσει?

-----------------------

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

17 Μαρ 2010, 17:37
Προφίλ
Δημοσίευση 
Το εαν ειμαι υπαρκτο προσωπο θα το δεις συντομα οταν φτιαξω το DISCO μου.
Ειναι περιεργο που γκρινιαζεις για τις λιγοστες συμμετοχες απο την επαρχια αν αναλογιστει κανεις οτι στην κοντινη-οικονομικη εκδρομη της
ορεινης ΑΧΑΙΑΣ προτεινες την συμμετοχη μολις 5 οχηματων για να μην γινει μπαχαλο.
Επισης εσυ δεν ησουν που πρωτοστατησες στο αλλο σου φορουμ ωστε να γινει η λεσχη LAND ROVER ενω ηδη προϋπηρχε ο ελληνικος συλλογος LAND ROVER?
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

17 Μαρ 2010, 18:34
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Βρε παλιόπαιδα μην χαλάτε τις καρδιές σας !!!!

Ηγούμενε εμείς εδώ δεν έχουμε πρόβλημα με όσους φίλους επισκεπτονται και το παλαιό μας σπίτι. Πολύ καλά κάνουν και διαβάζουν ό'τι θέλουν.
Αυτό άλλωστε είναι και το βασικό χαρακτηριστικό μιάς δημοκρατικής κοινωνίας. Να διαβάζεις αυτό που εσύ επιλέγεις, να κρίνεις, να συγκρίνεις και να βγάζεις τα δικά ΣΟΥ συμπεράσματα.

Τώρα αν πέφτουν ιδέες στο τραπέζι προς συζήτηση ή εκφράζονται απόψεις και πάλι αυτός ΑΚΡΙΒΩΣ είναι ο λόγος που υπάρχει το φόρουμ μας.

-------------

Και εσύ Αντρίκο (και να μου επιτρέψεις να συνεχίσω να σε προσφωνώ με τον τρόπο που τόσα χρόνια μιλάμε μεταξύ μας) τί αρπάζεσαι βρε καλέ μου φίλε?
Με όσα έχει δει και έχει διαβάσει όχι μόνο ο Ηγούμενος αλλά και όλοι μας με τις φαγωμάρες, τις παρεξήγησεις, τα πισώπλατα μαχαιρώματα στα διάφορα φόρα (να μην αναφέρομαι και πάλι στα του παλαιού μας σπιτιού) είναι δικαιολογημένος να βάζει ιδέες στο μυαλό του.

Πάντως συνάδελφε Ηγούμενε να είσαι σίγουρος ότι ΕΔΩ κανείς συνάδελφος δεν μπαίνει για να σπείρει διχόνοια ή να δημιουργήσει προβλήματα ή παρεξηγήσεις.

Εδώ δεν έχουμε τίποτε να χωρίσουμε και όταν καμμιά φορά (και φυσικό και ανθρώπινο είναι) δημιουργείται κάποια παρεξήγηση ή παρανόηση πάντοτε βρίσκουμε τρόπο να την διαχειριστούμε σωστά, φιλικά, με διαφανή τρόπο και κυρίως να μην κρατήσουμε κακίες και να μην χαλάσουμε τις καρδιές μας.

ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ, άντε γιατί θα σας στείλω τον "μπαμπούλα" (βλέπε Κατσιμαλή) να σας διαγράψει...

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

17 Μαρ 2010, 19:12
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Βρε 'σείς τι θα σας κάνουμε?

ακόμη και με τυφλό σύστημα δακτυλογράφησης δεν σας προλαβαίνουμε !!!

Πρώτον μην τσακώνεστε.

Δεύτερον μην χαλάτε τις καρδιές σας.

Τρίτον δεν υπάρχει λόγος να προσπαθούμε να βρούμε αιτίες και πολύ περισσότερο αφορμές να πικραινόμαστε.

-----------------------------------------

Συνάδελφε Ηγούμενε ένας από τους πρώτους ανθρώπους που πρότειναν να γραφτούν ως ιδρυτικά μέλη του "αλλου" συλλόγου που είχε προτείνει ο Κατσιμαλής ήμουν και εγώ. Αυτό πιστεύω ότι τα λέει όλα...
Ο σκοπός μας είναι να είμαστε κοντά ο ένας στον άλλον και να προσπαθούμε ό'τι καλύτερο για εμάς τους ιδιοκτήτες των Landies και για τα Landies. Αν τώρα σε κάποιον του φαίνεται κακό να έλθει στην παρέα μας και θέλει να φτιάξει δικη του παρέα κανένα πρόβλημα. Και εμείς μαζί του να τον βοηθήσουμε και να βάλουμε ότι μπορούμε να προσφέρουμε.
Αν τώρα δεν μας θέλουν τότε δικαιολογημένα δημιουργείται η απορεία του τί είναι αυτό που τους ενοχλεί ή για ποιόν λόγο γίνεται αυτό.

Οσο για το ότι "πρωτοστάτησε" ο Αντρέας στην συζήτηση για την δημιουργία του "άλλου" συλλόγου όταν τον γνωρίσεις από κοντά θα καταλάβεις ότι είναι ένας άνθρωπος με ιδιαίτερα ανεπτυγμένη την αίσθηση του χιούμορ και όταν μπορεί να κάνει πλάκες είναι από τους πρώτους που τις αρχίζει. Το ότι η προσπάθεια εκείνη ήταν μία πλάκα αποδεικνύεται και από το αποτέλεσμα που τελικά ΔΕΝ είχε.....
Βλέπεις όσοι νοιάζονται πραγματικά για τα Landies και είναι συνειδητοποιημένοι ιδιοκτήτες εκτιμούν και γνωρίζουν τα 15 χρόνια αναγνωρισμένης και σοβαρής ύπαρξης του Ελληνικού Συλλόγου Land Rover που δικαιολογούν την ύπαρξή του. Αφήνοντας στην άκρη και τα ιδιαίτερα και μοναδικά του χαρακτηριστικά που τον διαφυλάσσουν από τα δύο δεινά της ελληνικής φύσης (τα λεφτά και τα αξιώματα)

--------------

Για το θέμα των συμμετοχών στις εκδρομές απλώς να σου μεταφέρω ότι είναι τακτική μας εδώ στο φόρουμ αυτό αλλά και από παλαιότερα στον Σύλλογο να ΜΗΝ κάνουμε εκδρομές στην φύση με πολλά αυτοκίνητα.
Κάτι τέτοιο μπορεί να είναι μεν εντυπωσιακό (δεν επεκτείνομαι στα οικονομικά οφέλη που έχει σε όσους πουλάνε άρθρα σε περιοδικά με τις εκδρομές και τις "συγκεντρώσεις" που διοργανώνουν) αλλά επιβαρύνει την φύση που αγαπάμε. Επειδή λοιπόν εμείς αγαπάμε πραγματικά την φύση και όχι μόνο στα λόγια επιλέγουμε τους μικρούς αριθμούς συμμετοχών και πάντα προσέχουμε πού πάμε, πώς πάμε και κυρίως πώς αφήνουμε τα μέρη που έχουμε επισκεφθεί και απολαύσει.

Ετσι λοιπόν και ο Αντρέας είχε σωστά αναφέρει ότι δεν έπρεπε να είναι μία εκδρομή με πολλές συμμετοχές με δεδομένα και τα χαρακτηριστικά που περίμεναν οι συνάδελφοι που την οργάνωσαν να υπάρχουν από πλευράς δυσκολίας αλλά και στενότητας χρόνου.

----------------

Οπως και να είναι σας παρακαλώ μην δημιουργούμε εντάσεις και προβλήματα στις μεταξύ μας σχέσεις χωρίς ουσιαστικό λόγο.

Συνάδελφε Ηγούμενε είναι σεβαστή και απολύτως κατανοητή η ανησυχία σου. Ομως μην πιστεύεις ούτε μία στιγμή ότι στην δική μας παρέα σε αυτό το φόρουμ έχουμε τέτοια προβλήματα. Και ιδίως από έναν άνθρωπο σαν τον φίλο μου τον Αντρέα (fatman).

Xαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

17 Μαρ 2010, 19:40
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Μάκη (υπίλαρχος) όποιος θέλει ας μπαίνει.

Φτάνει να μην κάνει spamming και να τηρούνται οι βασικοί κανόνες σεβασμού προς τα δικαιώματα των υπολοίπων υμών μελών του φόρουμ και να μην υπάρχουν φαινόμενα αναφοράς αρνητικών σχολίων χωρίς αποδείξεις και αποδεικνυόμενα γεγονότα.

Αν τώρα μπει και κάποιος που με την θέληση θα προσπαθήσει να δημιουργήσει πρόβλημα θέλουμε να πιστεύουμε ότι το καλό κλίμα και η φιλική ατμόσφαιρα που έχουμε μεταξύ μας θα τον απομονώσει και θα τον συνεφέρει κάνοντας ακόμη και αυτόν τον κακόβουλο να γίνει τελικά φίλος και συνάδελφός μας.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

17 Μαρ 2010, 20:19
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Παντελή, παρόλο που αναγνωρίζω την καλή σου πρόθεση, οι αντιπαραθέσεις μερικές φορές είναι καλό να υπάρχουν για να σκιαγραφείται καλύτερα ο τρόπος επικοινωνίας του καθενός από εμάς και να βγαίνουν και κάποια συμπεράσματα για τον άνθρωπο που "κρύβεται" πίσω από ένα πληκτρολόγιο.

Εν προκειμένω, θεωρώ ιδιαίτερα περιφρονητικά και ειρωνευτικά τα σχόλια του Ηγούμενου, τον οποίο ούτε εγώ ξέρω και ας έχω 15 συναπτά έτη ενασχόλησης με την τετρακίνηση, ο κύριος δε στον οποίο ειρωνευτικά αναφέρεται έχει ακόμα περισσότερα. Και επειδή τυγχάνει να τον ξέρω πολύ καλά τον κύριο αυτό (Fatman), ενοχλούμαι ιδιαίτερα - για να μην πω εκνευρίζομαι - να διαβάζω τα σχόλια αυτά από έναν κυριολεκτικά "χθεσινό" σε αυτό το Φόρουμ και πιθανόν και στην τετρακίνητη οικογένεια.

Αγαπητέ Ηγούμενε, η ελευθερία της άποψης είναι αναμφισβήτητο δικαίωμα σε αυτό το Φόρουμ, όχι όμως όταν θίγει ιδαίτερα αξιόλογους ανθρώπους που χαίρουν εκτίμησης από πολλούς γιατί έχουν αποδείξει μέσα από αρκετά χρόνια συναναστροφής και φιλίας την αξία τους. Θα σε παρακαλούσα λοιπόν να προσέχεις τα λεγόμενα σου γιατί η "άνεση" στην "προσωποποιημένη" επικοινωνία κερδίζεται, ΔΕΝ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ.

--

17 Μαρ 2010, 22:09
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ έγραψε:

Μιχάλη και γω στο στρώσιμο είμαι οπότε θα πηγαίνουμε με την ίδια ταχύτητα !

Συμφωνείτε να βρεθούμε την 08:00 ώρα στα ΣΕΙΡΙΟΣ ?

Καλημέρα,

Ευτυχώς δεν θα είμαι ο μόνος σαλίγκαρος. Άσε που οι φίλοι μου με λένε ΚΤΕΛ επειδή είναι και πράσινο πάει και με την ταχύτητα του ΚΤΕΛ, κάνει και τον θόρυβο του ΚΤΕΛ.

Όσο για την ώρα και τον τόπο είμαι ΟΚ.

18 Μαρ 2010, 10:21
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
pantg έγραψε:
Ειλικρινά σου λέω ότι αν δεν είχε δημιουργηθεί το θέμα της απαράδεκτης δικτατορικής και αυταρχικής συμπεριφοράς του Σπύρου Κατσιμαλή, δηλαδή του διαχειριστή του παλαιού μας σπιτιού.... κτλ κτλ κτλ

Παντελή καλημέρα

Νομίζω δεν υπάρχει κανένας πλέον λόγος για να συνεχίζεις τις αναφορές για τον συγκεκριμένο άνθρωπο και τα προβλήματα που δημιούργησε - κυρίως σε σένα - . Για αυτούς που γνωρίζουν έχει γίνει πια κουραστικό και για αυτούς που δεν γνωρίζουν τους αφήνει παντελώς αδιάφορους.

Η απόφαση για την επαναενεργοποίηση αυτού του Φόρουμ που έγινε με δική σου πρωτοβουλία και με την δική μας στήριξη ήταν σωστή και το αποτέλεσμα φαίνεται ξεκάθαρα από την μέχρι σήμερα ανάπτυξη του. Εδώ είμαστε για να ξεχάσουμε τις όποιες διαφορές του παρελθόντος και να ασχοληθούμε με "τα του οίκου μας" που έχει δείξει πολύ καλά δείγματα γραφής και έχει προσεγγίσει αρκετούς αξιόλογους και καλλιεργημένους ανθρώπους με άποψη ουσίας και καλούς συνομιλητές.

Ας αφήσουμε λοιπόν πίσω μας το παρελθόν και ας φροντίσουμε να διατηρούμε την ισορροπία και την καλή επικοινωνία στο δικό μας Φόρουμ γιατί πραγματικά το αξίζουμε όλοι.

Κωνσταντίνος

--

18 Μαρ 2010, 12:29
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
pantg έγραψε:
............
Αυτό άλλωστε είναι και το βασικό χαρακτηριστικό μιάς δημοκρατικής κοινωνίας.
..........

. Μια αποψη.

.Παντελή καλημέρα.

Άσχετα με την παρ΄ολιγον διένεξη μεταξύ των παιδιών – και έξω και μακριά από εδώ τσακωμοί και κ.λ.π. – καλό θα είναι να βάλουμε και ένα όριο με τα σχετικά περί Δημοκρατικού forum και κ.λ.π. , και όποιος θέλει μπαίνει και λέει απόψεις…..,οποις θελει φευγει........

Καλή η Δημοκρατία αλλά αν καταντήσει σαν την Ελληνική Δημοκρατία τότε γ@μ@τ@ ΚΑΙ σε αυτό το forum….

Κάπως έτσι ήμασταν και στο προηγούμενο «σπίτι» μας μια χαρά και ωραία , πουλάκια κελαηδάγανε και η ευτυχία περίσσευε, ώσπου μια στιγμή πέσαμε τα συμφέροντα από κάτι «επιστήμονες» του χώρου ,που αν κρίνεις από «μετέπειτα συμπεριφορές» ,τότε καταλαβαίνεις αν τους δόσεις το Δημοκρατικό δικαίωμα που επικαλείσθε τι θα γίνει ΚΑΙ εδώ.

Προσωπικά δεν έχω κανένα μα κανένα πρόβλημα με ιδιοκτήτες παλαιών και νέων σπιτιών , έχω όμως με «επιστήμονες» που και μόνο από τον τρόπο συμπεριφοράς τους μπορείς να κρίνεις ( Μήπως θέλεις να στα θυμίσω? ......) αν θα παραμείνω σε ένα «σπίτι» η θα την κάνω για το επόμενο…..

Παντελή πάντα φιλικά Δημήτρης

Ανδρέα – Ηγούμενε , η καταχώρηση αυτή δεν έχει να κάνει με εσάς , αλλά ούτε είναι το σωστό μέρος αλλά επειδή ο Παντελής είχε θίξει ξανά κάπου αλλού – αλλά δεν μπορώ να το βρω από τις πολλές ενότητες – βρήκα την ευκαιρία να γράψω εδώ.

Ακυρο τελικά.... ΠΗΓΑ ΚΥΝΗΓΙ !!!! .

18 Μαρ 2010, 15:07
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 69 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: