Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 11 Δεκ 2018, 19:24

Απαντήστε στο θέμα  [ 69 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ 
Συγγραφέας Μήνυμα
Δημοσίευση 
Γεια χαρα σε ολους.
Υπιλαρχε αν ημουν φαντασμα θα εμφανιζομουν μετα τις 12 αλλα συντομα θα με δεις απο κοντα.
Συνηγορε ΚΤ4Χ4 να τα εκατοστησεις τα ετη ενασχολησης σου με την τετρακινηση.Το πληκτρολογιο πρεπει να το χρησιμοποιεις ως μεσο για την πραγματικη επικοινωνια με ολους τους συναδερφους την οποια επικοινωνια ουτε καν επιδιωκεις καθοτι κανονιζεις prive εκδρομουλες με συγκεκριμενα ατομα στηνοντας ετσι την ''παραγκα'' του φορουμ.Η πραγματικη επικοινωνια ειναι να βρισκομαστε ολοι μαζι.
Μπουκαλανθρωπε ειμαι νεος αλλα εαν εδω ειναι στρατος να βγω στην πρωινη αναφορα ως παραπονουμενος.
Δεν αφηνω υπονοουμενα αλλα λεω την αληθεια η οποια τσουζει.
Ο παντελης για να αναφερεται συνεχως στο παρελθον καποιον λογο θα εχει!!!!
Φιλικα ΜΕΝΙΟΣ!!!!!!!

18 Μαρ 2010, 15:51
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Ηγούμενος έγραψε:
Υπιλαρχε αν ημουν φαντασμα θα εμφανιζομουν μετα τις 12 αλλα συντομα θα με δεις απο κοντα.

Προς το παρόν - όπως είπε και ο Μάκης - είσαι φάντασμα και μάλιστα "επιθετικό", σε σημείο που δημιουργεί υποψίες για το "ρόλο" που φαίνεται να έχεις αναλάβει για την δημιουργία αρνητικών εντυπώσεων. Δυστυχώς για σένα απευθύνεσαι σε άτομα που αφενός δεν έχουν να κρύψουν τίποτα, αφετέρου η παρουσία τους σε αυτό το Φόρουμ είναι αποκλειστικά κοινωνική και ψυχαγωγική.

Ηγούμενος έγραψε:
Συνηγορε ΚΤ4Χ4 να τα εκατοστησεις τα ετη ενασχολησης σου με την τετρακινηση.Το πληκτρολογιο πρεπει να το χρησιμοποιεις ως μεσο για την πραγματικη επικοινωνια με ολους τους συναδερφους την οποια επικοινωνια ουτε καν επιδιωκεις καθοτι κανονιζεις prive εκδρομουλες με συγκεκριμενα ατομα στηνοντας ετσι την ''παραγκα'' του φορουμ.

Όταν θίγεται αβάσιμα ένας άνθρωπος που γνωρίζεις προσωπικά και εκτιμάς, θίγεσαι και ο ίδιος. Το να εκφράσεις την συμπαράσταση σου σε μία ύπουλη επίθεση στον άνθρωπο αυτόν δεν υποδηλώνει ότι "συνηγορείς" υπέρ του, αλλά ότι πάνω απ' όλα σέβεσαι τον εαυτό σου που τον επέλεξες ως φίλο σου.

Τώρα όσον αφορά τις "prive" εκδρομές που κανονίζουμε θεωρώ ανούσιο να μπω καν στην διαδικασία να σου απαντήσω. Μου φτάνει που όλοι οι συμμετέχοντες περνάνε ωραία και μοιράζονται όμορφες στιγμές και εμπειρίες.

Ηγούμενος έγραψε:
Μπουκαλανθρωπε ειμαι νεος αλλα εαν εδω ειναι στρατος να βγω στην πρωινη αναφορα ως παραπονουμενος.

Ελπίζω η "εριστική" νεότητα σου να είναι πρόσκαιρη και να επέλθει μία ωριμότητα, διαφορετικά μάλλον θα παραμείνεις πάντα "νέος" σε αυτήν την παρέα.

Κωνσταντίνος

--

18 Μαρ 2010, 16:43
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Bρε παλιόπαιδα ας βάλουμε ένα τέλος εδώ !!!!

Δεν θα απευθυνθώ σε κανένα προσωπικά για να μην το τραβάμε μακρυά.

Απλώς δεν έχουμε κανέναν λόγο να χαλάμε τις καρδιές μας.

Μεγάλα αγοράκια (και κοριτσάκια αλλά λίγα δυστυχώς μέχρι τώρα) είμαστε δεν έχουμε ανάγκη να κακοκαρδιζόμαστε και ιδίως χωρίς να έχουμε ο ένας τον άλλο εμπρός μας. Και νομίζω ότι όλοι έχουμε διαπιστώσει πόσο εύκολο είναι να παρεξηγηθεί ένα γραπτό ενώ όταν μία συζήτηση γίνεται κατά πρόσωπο ΠΑΝΤΑ βρίσκεται τρόπος να είναι η επικοινωνία σωστότερη και χωρίς παρεξηγήσεις.

Σας παρακαλώ ας το σταματήσουμε εδώ, δεν έχουμε τίποτε να αποδείξουμε σε κανέναν και τίποτε να χωρίσουμε. Αν μη τι άλλο με το να το συνεχίσουμε έχουμε να χάσουμε την ηρεμία και την γαλήνη μας.

Αντε γιατί θα φωνάξουμε τον Κατσιμαλή να μας διαγράψει όλους ε???? <χιχιχιχιχιχι)

Χαιρετώ και ελπίζω να τα πούμε όλοι επάνω, να αλληλομουτζωθούμε για την ευαισθησία μας και κυρίως να πιούμε και να φάμε κάτι γιατί πείνασα !!! (χιχιχιχιχι)

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ)

18 Μαρ 2010, 17:38
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
lrMike έγραψε:
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ έγραψε:

Μιχάλη και γω στο στρώσιμο είμαι οπότε θα πηγαίνουμε με την ίδια ταχύτητα !

Συμφωνείτε να βρεθούμε την 08:00 ώρα στα ΣΕΙΡΙΟΣ ?

Καλημέρα,

Ευτυχώς δεν θα είμαι ο μόνος σαλίγκαρος. Άσε που οι φίλοι μου με λένε ΚΤΕΛ επειδή είναι και πράσινο πάει και με την ταχύτητα του ΚΤΕΛ, κάνει και τον θόρυβο του ΚΤΕΛ.

Όσο για την ώρα και τον τόπο είμαι ΟΚ.

Μιχάλη αν πάς όσο και το ΚΤΕΛ τότε να φέρουμε και λίγη κόκκινη και πορτοκαλί μπογιά να σου βάψουμε φλόγες στα πλάγια στα εμπρός φτερά.

Βάζεις φωτιά στο δρόμο συνάδελφε !!!! <χιχιχιχιχιχιχι>

Σοβαρά τώρα μιά χαρά το πας.

Το μόνο που πρέπει να θυμώσαστε όσοι στρώνεται κινητήρα είναι να φροντίζετε να ανεβοκατεβάζετε στροφές.

Μην πιάσετε τις 2.000 σαλ και ξεχαστείτε εκεί....

Ανά 500 χλμ να ανεβάζετε τις στροφές ανά 500 σαλ.

Ομως να φροντίζετε να κινείται το μοτέρ περιοδικά και σε χαμηλότερες σαλ (σαλ = στροφες ανά λεπτό) και μετά να το ανεβάζετε πάλι εκεί που έχετε ορίσει το προσωρινό όριο.

Αν θυμάμαι καλά με το γρανάζωμα που έχει το TDCi στις 3000 σαλ έχετε περίπου 120 χαω??? (χαω = χιλιόμετρα ανά ώρα)

Για αρχή λοιπόν θα έλεγα να αρχίσετε με πορεία γύρω στα 100 με 110 χαω και μετά τα πρώτα 1500 χαω σταδιακά να φτάσετε στα 120 χαω.

Εκεί καλό θα είναι να αλλάξετε λάδια και φίλτρο και ας λένε στην αντιπροσωπεία ότι δεν χρειάζεται.

Μετά δώστε του ανά 500 με 1000 χλμ άλλες 500 σαλ.

Και σιγά σιγά θα φτάσετε στα 140 χαω.

Σας θυμίζω ότι ο κόφτης σας δεν σας αφήνει να πάτε πάνω από 140 χαω

Τρόπος να καταργηθεί ο κόφτης υπάρχει αλλά θα πρέπει να μπούν και ελαστικά που θα έχουν πλέον και το αντίστοιχο μεγαλύτερο όριο ταχύτητας, αν και εδώ που τα λέμε ένα Defender δεν έχει φτιαχθεί για τόσο μεγάλες ταχύτητες (ούτε ένα D1 ή D2 για να είμαστε προσγειωμένοι στην πραγματικότητα). Αφήστε που έτσι δεν έχετε και άγχος μη σας γράψουν για υπερβολική ταχύτητα... <χιχιχιχιχιχι>

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

18 Μαρ 2010, 18:07
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Αγαπητοί συνάδελφοι,

παρακαλώ τους συνδιαχειριστές να εκφράσουν την άποψή τους για το αν θα είναι σωστό να κλειδωθεί η καταχώρηση αυτή σε περίπτωση που συνεχισθούν οι ανταλλαγές "πυροβολισμών" ανάμεσα σε μέλη του φόρουμ.

Θα είναι κρίμα να συμβεί κάτι τέτοιο και για αυτό παρακαλώ ιδίως τους ΗΓΟΥΜΕΝΟΣ, fatman, KT4X4, bottleman και τον υπογράφοντα να σταματήσουμε πλέον να γράφουμε για αυτό το θέμα, το οποίο άλλωστε δεν έχει και καμμία θέση ούτε στην συζήτηση αλλά ούτε και στην παρέα μας.

(βάζω και τον εαυτό μου μέσα όπως είδατε)

Θα είναι ντροπή και κρίμα να φτάσουμε στο σημείο να πρέπει να κλειδώσουμε την καταχώρηση αυτή η οποία στο κάτω κάτω της γραφής αφορά συνάντησή μας και δεν πρέπει να γίνει εφαλτήριο για διαμάχες, προστριβές και κυρίως άνευ λόγου παρεξηγήσεις.

Χαιρετώ και ευχαριστώ για την κατανόησή σας και την ψυχραιμία σας.

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

18 Μαρ 2010, 18:17
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Μάκη δεν νομίζω ότι η τακτική καρατομήσεων αξίζει στο φόρουμ μας.

Η συνέχεια εδώ και αν θέλει κάποιος συνάδελφος να γράψει Ο'ΤΙΔΗΠΟΤΕ άσχετο με την συνάντηση παρακαλώ ας το κάνει πλέον εδώ:

http://www.landroverworld.gr/forum/view ... =9106#9106

Παρακαλώ όμως αν πρόκειται να υπάρξει συνέχεια για άσχετα θέματα προς την συγκέντρωσή μας στην Λίμνη Πλαστήρα ας το μεταφέρουμε σε νέα καταχώρηση στην ενότητα "διαχειριστικά"

Οποιος θέλει να γράψει κάτι σχετικό με το θέμα που προέκυψε και είναι άσχετο με την συγκέντρωσή μας ας το κάνει στην νέα καταχώρηση στην ενότητα που είχε φτιαχθεί για τον λόγο αυτό.

Ακόμη καλύτερα όμως ας θεωρήσουμε το θέμα λήξαν μιάς και το μόνο που μπορεί να συμβεί ειναι να χαλάσουμε τις καρδιές μας για κάτι που δεν έχει αντικείμενο τελικά.

Σας ευχαριστώ για την κατανόησή σας.

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

18 Μαρ 2010, 20:11
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Παλικάρια μου δυστυχώς δεν θα μπορέσουμε να σας ακολουθήσουμε αυτή την φορά στην εκδρομούλα σας, ( αν και το θέλαμε πολύ, για να ξεφύγουμε λίγο ) αλλά επαγγελματικές υποχρεώσεις που δεν μπορώ να αποφύγω, θα με κρατήσουν στην Αθήνα ( :evil: :evil: :twisted: :twisted: ). Σας εύχομαι καλά να περάσετε και περιμένω μεγαααααααααάλο και πλουυυυυυύσιο υλικό από βίντεο και φωτογραφίες.

Συγνώμη που το ανέφερα τελευταία στιγμή, αλλά και εγώ μόλις το μεσημέρι το έμαθα.
Καλά να περάσετε Συνάδελφοι :D . Καλό δρόμο και καλή επιστροφή. :D

18 Μαρ 2010, 20:38
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Kωστή με τον καθρέπτη του μοτέρ σου τί έκανες τελικά???

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

18 Μαρ 2010, 21:24
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Θα έχω τα μάτια μου ανοικτά μπας και βρεθεί κάποιος και σε ενημερώνω.

Γιατί δεν έρχεστε μαζί με κάποιους άλλους συναδέλφους?

Εμείς φεύγουμε τελικά το απόγευμα Σαββάτου. Χώρο για δύο άτομα έχουμε.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

18 Μαρ 2010, 21:34
Προφίλ

Δημοσίευση ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ
Κύριοι σας εύχομαι μια ευχάριστη Παρασκευή απο Θεσσαλονίκη....

Αφορμή για τη σημερινή μου δημοσίευση - από τις πολύ λίγες που ανεβάζω - τα όσα έχουν γραφεί παραπάνω απο όλους του καλούς "νέους" αλλά και "παλιούς" φίλους .....

Δεν βλέπω στα πλαίσια μιας επικείμενης συνάντησης τους λόγους να κρίνονται - λίγο υπερβολικά ίσως και λίγο επιθετικά - αν μου επιτρέπετε τα εντός του forum γραφόμενα.

Εδώ - εγώ νονμίζω - μπαίνουμε για να κάνουμε το κέφι μας και να χαρούμε την ιδιατερότητα της αυτοκινητιστικής μας επιλογής - Σωστά ??? - άρα πιστεύω ότι δεν θα ήταν και τόσο ευχάριστο να αφήνουμε να υπεισέρχονται κάποιες στιγμές μας προσωπικές (κούραση, καθημερινό στρές ή ότι άλλο θέλετε) στις εδώ συνομιλίες μας ή δημοσιεύσεις.

Στο forum έχω την αίσθηση δεν ασκείται κανενός είδους πολιτική ή σκοπιμότης, έτσι λοιπόν μόνον κέφι πρέπει και χαρά να μας δίνει η εδώ παρουσία μας όταν και όποτε συμβαίνει.

Πράγματα που έχουν συμβεί - δυσάσρεστα ή και ενοχλητικά ίσως - δεν βρίσκω ότι πρέπει να στοιχειώνουν μια καθ' όλα φιλική συντροφιά που μόνο κοινό παρονομαστή έχει την αγάπη ή και την "μέντα" αν θέλετε για την τετρακίνηση με τα συγκεκριμένα οχήματα .....

Μην ξεχνάμε ότι είμαστε μια ιδιαίτερη κατηγορία ατόμων - κοινωνικά ετερόκλητων - που μοιραζόμαστε απλά μια όμορφη κατ' εμέ ιδιαιτερότητα. Απλά όταν γράφουμε, θυμηθείτε ότι δεν βλεπουμε ούτε το πρόσωπο ούτε τη ματιά ούτε την έκφραση του εκάστοτε γράφοντος ....

Λέω λοιπόν εδώ .... μήπως το απρόσωπο κείμενο καμμιά φορά και ο γραπτός λόγος του καθενός μας δεν "περνάει" στη δημόσια συζήτηση με ακρίβεια αυτό που ο εκάστοτε γράφων νοιώθει και θέλει να εκφράσει ? Και μήπως έτσι καμμιά φορά μπορούν να δημιουργηθούν παρανοήσεις για την σημασία των γραφομένων ανάλογα με το ποιός τα διαβάζει ? Σαφώς ο καθένας μας είναι διαφορετική και μοναδική οντότητα και προσωπικότητα.

Νομίζω και ελπιζω ότι δεν θα μου δώσετε άδικο κάτω από αυτό το πρίσμα.

Θέλω λοιπόν - παρότι η γραπτή παρουσία δεν είναι και το πιό δυνατό μου σημείο - να μου επιτρέψετε απλά να προτείνω λίγη κατανόηση, ανοχή και λιγότερη καχυποψία ως προς τα εδώ γραφόμενα, μήπως και κοιτώντας το δάχτυλο χάνουμε το δάσος.....

Ζητώ συγνώμη τέλος απο όσους θα έχουν την υπομονή να διαβάσουν τα παραπάνω για την παρέμβασή μου, απλά σκέπτομαι ότι τα καθημερινά προβλήματα όλων μας είναι αρκετά σοβαρότερα ώστε να αφήνουμε το άγχος που μας συσσωρεύουν να περνάει στην εδώ παρουσία μας....

Ίσως δια ζώσης να είμαστε όλοι πολύ διαφορετικοί και πολύ καλύτεροι απο το απλό κείμενο που παραθέτουμε κάθε φορά και πολύ πιο όμορφοι σαν άνθρωποι απο το απλό avatar που μας εκπροσωπεί.....

Αυτά με πολλή καλή διάθεση και εκτίμηση σε όλους όσους πριν απο μένα έχουν γράψει και έχουν εκφραστεί.....

Ντίνος για όλους, και καλή σας μέρα.

19 Μαρ 2010, 10:09
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Συν-ονόματε καλημέρα

Πολύ εύστοχα τα λεγόμενα σου και κατά βάση συμφωνώ απολύτως. Όμως, ακριβώς το γεγονός που αναφέρεις, η απρόσωπη επαφή μέσω υπολογιστή - και μέχρι το video-conference να γίνει καθημερινή πραγματικότητα - που πράγματι εγγυμονεί κινδύνους παρεξηγήσεων, θα πρέπει να είναι το βασικό ίσως κίνητρο σε ένα νέο μέλος στο να επιδείξει ιδιαίτερη προσοχή σε αυτά που γράφει.

Οπως είναι φυσιολογικό, όταν οι υπόλοιποι σε γνωρίζουν, έχετε πάει βόλτες μαζί, έχετε μιλήσει από κοντά κτλ, υπάρχει ήδη μια διαμορφωμένη γνώμη και μεγαλύτερη άνεση στην επικοινωνία. Τον Παντελή πχ που τον γνωρίζω χρόνια όταν με "δουλεύει" τι θα έπρεπε, να τον λούσω με βρισιές? αφού τον ξέρω και με ξέρει, δεν τίθεται λοιπόν θέμα παρεξήγησης.

Ενας καινούργιος όμως, που δεν τον έχει δει ποτέ κανείς - απ 'ότι φαίνεται τουλάχιστον -, και μέχρι να αποκτήσει αυτή την άνεση επικοινωνίας θα πρέπει να είναι ιδιαίτερα προσεχτικός στα λεγόμενα του ακριβώς για τον λόγο αυτό. Όπως έχω πει και σε άλλο ποστ, η εμπιστοσύνη ΚΕΡΔΙΖΕΤΑΙ δεν χαρίζεται.

--

19 Μαρ 2010, 12:28
Προφίλ
Δημοσίευση 
Φιλοι του φορουμ σας χαιρετω.
Υπιλαρχε δεν χρησιμοποιω το φορουμ ως βημα και δεν εβρισα κανεναν αλλα απο εναν υπιλαρχο τι αλλο να περιμενεις απο την εφαρμογη στρατιωτικου νομου?(βλεπε προταση διαγραφης μου)

Πατριωτη ΣΥΛΛΑ (καταγομαι απο ΛΑΓΚΑΔΑ) πολιτικη και σκοπιμοτητα ασκειται σε ολα τα φορουμ για τους γνωστους οικονομικους λογους.Δες σε αυτο το φορουμ επαγγελματιες εκδοτες περιοδικων και τους γνωστους εμπορους-συνεργεια που χρησιμοποιουν το φορουμ(π.χ.ελατε να γνωριστουμε =250 ευρω).

ΚΤ4Χ4 μπορει να ειμαι καινουργιος αλλα εχω αποψη και χτυπαω την αδικια και ποτε στην ζωη μου δεν εχω κανει στρουθοκαμηλισμο.

Σας ευχαριστω για την ανοχη σας και η διαγραφη μου ειναι στην διαθεση σας
Υ.Γ. Συγνωμη που δεν σας γνωρισα πρωτα και μετα να γραφτω στο φορουμ σας!!!!
ΜΕΝΙΟΣ

19 Μαρ 2010, 14:08

Δημοσίευση ΠΥΡΟΣΒΕΣΗ - 2
Όταν ο άνθρωπος γεράσει, κάνει ένα σωρό @#%$^%$#&%^& ....

Φίλε μου ΚΤ4Χ4,

έγραψα κάτι που θα απαντούσε στις ευγενικές σου παρατηρήσεις, αλλά ο δαίμονας του pc μου το έφαγε .....

Επειδή όμως εκτιμώ το χρόνο που αφιέρωσες στα γραφόμενά μου, σ' ευχαριστώ πολύ και πάμε πάλι απο την αρχή ....

Είμαι φύσει και θέσει σύμφωνος με τα όσα μου γράφεις, εξ άλλου είναι κοινωνική πρακτική σε όλους μας νομίζω γνωστή, ότι ο "νεοφερμένος" σε οποιαδήποτε κοινωνική ομάδα, καλώς ή κακώς θα "υποστεί" την διαδικασία της μύησης - να το πώ κάπως έτσι - αλλά και της αποδοχής των ατόμων που θα συναντήσει (βλέπε παλαιότερους εταίρους της ομάδας) και που εκ των πραγμάτων όπως πολύ σωστά παρατήρησες έχουν ήδη πιστοποιημένους κανόνες επικοινωνίας μεταξύ τους. Αυτό συνιστά κατα την ταπεινή μου άποψη κανόνα κοινωνικής ύπαρξης σε όλη την υφήλιο. Βρίσκει κανείς κάποιους άγραφους κανόνες ηθικής τάξεως στην ομάδα που προσπαθεί να ενσωματωθεί και καλώς ή κακώς είναι υποχρεωμένος να τους τηρήσει. Είναι κάτι που συμβαίνει απο την εμφάνιση του γένους των ανθρώπων επι γής και είναι πλέον γονίδιο μέσα μας.

Εγώ απλά θα ήθελα να επισημάνω - χωρίς ίχνος υπόδειξης ή παρατήρησης σε κανέναν - ότι λίγη προσοχή από όλους μας θα ήταν η χρυσή τομή της συνύπαρξής μας. Θα έλεγα οι μέν "νεότεροι" στην μικρή αυτή ομάδα με προσεκτικό μάτι και καλή πρόθεση να αναγνωρίσουν με λίγη προσπάθεια τις υπάρχουσες ισορροπίες, ώστε να μην εκλαμβάνεται κάποιο σχόλιο ή φράση σαν υπόδειξη ή εντολή αλλά και οι πλέον "παλαιότεροι" με κατανόηση να βλέπουν πιθανά "γλυστρίματα" καινούργιων μελών που ίσως απο υπερβάλλοντα ζήλο κάποια φορά υπερβούν τα εσκαμμένα.

Αυτά όλα όμως πάντοτε με απαρέκκλιτο κανόνα τον απόλυτο σεβασμό στην προσωπικότητα του απέναντί μας, είτει πρόκειται για γνωστό είτε όχι και εδώ φίλε μου είμαι απόλυτα μαζύ σου.

Εξ άλλου η ζωή μας είναι μικρή και πολλές φορές κάπως μιζερη Κύριοι. Εκείνο που προέχει είναι κατα την ταπεινή μου γνώμη το να μπορούμε να της παίρνουμε τις μικρές χαρές, που για μάς στην τελική είναι και αυτό το forum.

Σκέπτομαι τέλος, πως πάνω στην ταφόπλακα του ότι μας πλήγωσε παλιά, πάντα μπορεί να ανθήσει το λουλούδι της εκτίμησης και της φιλίας....

Αυτά και πολλά είπα για μία μόνον ημέρα, συγχωρείστε μου την αμετροέπεια, αλλά η ηλικία είναι κακός σύμβουλος - το είπαμε και παραπάνω αυτό.

Ελπίζω ειλικρινά τα όσα έγραψα να μη θίγουν τις σκέψεις κανενός, αν πάλι όμως το έκανα είναι άθελά μου και ζητώ συγνώμη.

Βλέπετε είναι ευχάριστο για μένα να "φεύγω" απο το ιατρείο και να βρίσκομαι μαζύ σας έστω και με αυτό τον τρόπο, οπότε αν άπου έχω ξεφύγει, μόνο απο καλή διάθεση και υπερβολή καλοπροαίρετη έγινε.

Καλό και ειρηνικό ΣΚ σε όλους εύχομαι.

Ντίνος Σύλλας.

19 Μαρ 2010, 14:19
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Μέχρι στιγμής δεν ανακατεύτηκα στην ιστορία, και απλά θα πω δύο λόγια και δεν θα επανέλθω. Ντίνο συμφωνώ ότι καμιά φορά ο γραπτός λόγος είναι παρεξηγήσιμος. Συμφωνώ ότι μέσω του γραπτού λόγου, το αστείο ενός μέλους, μπορεί να παρερμηνευθεί και να θεωρηθεί προσβλητικό. Aκόμα και μέσα από τα γραφόμενα μπορείς να καταλάβεις αρκετά πράγματα.
Αλλά το "στυλάκι" χτυπάω το άδικο και τα ρέστα, δεν μπορώ να τα δεχτώ σαν παρερμήνευση του γραπτού λόγου. Το θέμα θα μπορούσε να έχει λυθεί άμεσα, αν ο φίλος ΗΓΟΥΜΕΝΟΣ δεν τροφοδοτούσε συνέχεια με " μπιχτές " και με σχολιασμούς.

Φίλε ΗΓΟΥΜΕΝΕ
Προσωπικά σε καμία περίπτωση εγώ δεν θα προτείνω την διαγραφή σου όπως λες ( εκτός και αν χοντρύνει το πράγμα ). Θα σου προτείνω όμως με φιλική διάθεση ( δεν έχουμε κάτι να χωρίσουμε ) να ρίξεις λίγο τους τόνους και να μην τροφοδοτείς καταστάσεις χωρίς λόγο. Το άδικο μπορείς να το χτυπήσεις επώνυμα έξω στην ζούγκλα της καθημερινότητας, και όχι μέσα σε ένα φόρουμ. Αν κάποιος σε πρόσβαλε προσωπικά, έχεις κάθε δικαίωμα να υπερασπίσεις τον εαυτό σου. Αλλά κάτι τέτοιο δεν νομίζω ότι έγινε ( από όσο μπορώ να ξέρω ). Επίσης δεν μπορώ να ξέρω τους λόγους που δημιουργήθηκε το θέμα. Όπως βλέπεις και εγώ νέο μέλος είμαι στο φόρουμ, και προσωπικά δεν ξέρω, ούτε θέλω να μάθω τι έγινε στο παρελθόν.
Θα σε παρακαλούσα να ξαναδείς το θέμα, γιατί πραγματικά ξεκίνησε μια ιστορία άνευ λόγου.

Φιλικά

Τελευταία επεξεργασία από xristos και 20 Μαρ 2010, 01:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

19 Μαρ 2010, 16:05
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Βρε ΠΑΛΙΟΠΑΙΔΑ αφήστε αυτή την ενότητα στην ησυχία της και αν θέλετε να συνεχίσετε για το άσχετο με αυτή θέμα πείτε τα στην άλλη που ανοίχθηκε στα διαδικαστικά.

Τί θα σας κάνουμε??? Πω πω πω πω.

Στο κάτω κάτω της γραφής το Μεσανατολικό δεν έχουμε να λύσουμε.

--------------------------

ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ.

Να δώσουμε μερικές παρουσίες για το ποιοί τελικά από μέσα από το φόρουμ θα είμαστε στα Καλύβια Πεζούλας λίμνης Πλαστήρα στις 11.30 με
12.00 την Κυριακή 21 Μαρτίου?
Το γράφω αυτο γιατί νομίζω ότι κάποιοι συνάδελφοι μάλλον τελικά δεν θα μπορούν, οπότε να ξέρουμε και τί θα φέρουμε από εφόδια για το πικ νικ που πρότεινε ο Υπίλαρχος.
Πάντως εμείς (η Κωνσταντία, ο Ιων και ο υπογράφων) θα κρατήσουμε την όρεξή μας (όχι ότι δεν θα φέρουμε και κάτι για το πικ νικ...) για να "χτυπήσουμε" κοντοσούβλι στον Μαλλιώρα στο χωριό Αγναντερό στην επιστροφή (για όσους θέλουν να δούν τι εστί αυτό περισσότερες πληροφορίες εδώ www.kontosouvli.gr )

Αρχίζω την λίστα των συμμετοχών

1. pantg (3 άτομα, Disco 1 χρώματος κουρ@δί, από Σάββατο το βράδυ)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

19 Μαρ 2010, 16:27
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 69 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: