Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 26 Σεπ 2018, 08:45

Απαντήστε στο θέμα  [ 35 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3
ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ LAND ROVER - ΛΙΜΝΗ ΠΛΑΣΤΗΡΑ - 21/3/2010 
Συγγραφέας Μήνυμα
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Πωωωπω!!!Γιος και εσενα ε?Βλεπω οταν μεγαλωσουν να μας ζητανε τα κλειδια για να βγουν βολτα με τις γκομενες (και ενας Θεος ξερει τι αλλο θα κανουν εκει μεσα εκτος απο βολτες!!!!! :lol: :lol: :lol: Βεβαια μας σωνει η σκεψη....Με το...απολιθωμα του πατερα μου θα βγαλω γκομενα???ΜΜΜΜΜΜ...Ας παρω καλητερα κανενα καινουριο!!!!! :lol: :lol: :lol:

It's a LAND ROVER thing!
They can not understand it!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qn9aGjmEkPY

24 Μαρ 2010, 23:37
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
pantg έγραψε:
KT4X4 έγραψε:
pantg έγραψε:

Κωνσταντίνε (ΚΤ4Χ4) έφτασε η βενζίνη στα διυλιστήρια Ασπροπύργου για να επιστρέψετε ????? <χιχιχιχιχιχιχι>

Λοιπόν, επειδή ξέχασα να σου απαντήσω στο συγκεκριμένο έχω τις μετρήσεις.

1) Στον πήγαινε έχοντας μικτή διαδρομή, Εθνική, ανέβασμα Δομοκού, επαρχιακοί δρόμοι γύρω από τη λίμνη κτλ, έκαψα 80 λίτρα για 462χλμ (στο GPS) που σημαίνει 17,3 λ/100 χλμ. Not bad για τετράλιτρο V8 αυτόματο, με mud ελαστικά 245/75/16 (4 εκατοστά μεγαλύτερα από τα εργοστασιακά).

2) Στην επιστροφή είχαμε μόνο Εθνική, σταθερά με 120 στο cruise control - είχαμε και Defender μαζί μας που κουβαλούσε μωρά, δεν είναι να πηγαίνεις με 140 - και κοντά στην Αθήνα λόγω κίνησης πέσαμε στα 90. Αποτέλεσμα: 36 λίτρα για 245 χλμ δηλαδή 14,7λ/100 χλμ.

Είπε τίποτα κανείς????????

--

Κωνσταντίνε στις μετρήσεις καταναλώσεως έχεις υπολογίσει την απόκλιση λόγω διαφοράς στην διάμετρο των ελαστικών?

αν όχι θα πρέπει να έχεις ακόμη χαμηλότερη κατανάλωση καθώς το οδόμετρό σου διαβάζει ελαφρά λιγότερη απόσταση από αυτήν που πραγματικά καλύπτεις τώρα με τα μεγαλυτέρας διαμέτρου ελαστικά.

Χαιρετώ

Παντελή οι αποστάσεις είναι μετρημένες με GPS. Επίσης έχω παρατηρήσει ότι το ταχύμετρο που κατά βάση δείχνει λίγο περισσότερο από τα πραγματικά χλμ, τώρα λόγω μεγαλύτερων ελαστικών δείχνει ακριβώς ότι και το GPS , συνεπώς ακόμα και με τα όργανα του αυτοκινήτου υπάρχει πλέον απόλυτη ακρίβεια.

--

25 Μαρ 2010, 02:04
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
ΥΠΙΛΑΡΧΟΣ έγραψε:
Κωνσταντίνε γεια σου ! Τα μωρά είναι συνεργάσιμα. Οι κόφτες του DEFENDER έφταιγαν. Είχα τον εργοστασιακό που κόβει τα πετρέλαια αλλά
είχα και τον βιολογικό που έλεγε '' Σιγά-ζαλίστηκα "

Και μόνο που κουβαλάς μωρά με Defender σε ημερήσια εκδρομή 700 χλμ αλλά και σε εκτός δρόμου διαδρομές, εγώ σου βγάζω το καπέλο!!

--

25 Μαρ 2010, 02:25
Προφίλ

Δημοσίευση 
Επιβεβαιώνω πλήρως τα λεγόμενα του Στέλιου (γειά σου Στέλιο μου!!!) για τις χαρές που έκανε ο γιόκας του στην πίστα του Αττάρτ.

Να δειτε χαρές και χαμόγελα που έσκασε ο μπέμπης με αποκορύφωμα κάποια στιγμή που ο Στέλιος τον ανέβασε πάνω στο καπό της Καμηλας του Παντελή (που είχαμε στο περίπτερο του συλλόγου μας).

Μιλάμε οτι ο μπέμπης αρχισε να κάνει κάτι χαρές που ο Στέλιος (ο οποίος δεν είναι χαζομπαμπάς...λεμε τώρα... :lol: ) άνοιξε το καπό και αρχισε να περιγράφει στον μπέμπη του διαφορα για τον κινητήρα, τα άλογα και τις ροπές της Καμήλας... :lol:

Κατα τα άλλα δηλώνω και πάλι οτι ο Στέλιος δεν πρέπει επ' ουδενί να θεωρείται απο κανενα χαζομπαμπας :wink:

Υ.Γ. Νομίζω οτι η πλέον αρμόδια για να αποφανθει για το αν είναι λίγο (τόσο δα...) ή καθόλου χαζομπαμπας είναι η γυναίκα του η Θάλεια (δώσε του χαιρετισμούς και σε εκεινη Στέλιο)!

25 Μαρ 2010, 16:13
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
E!!!Eνταξει λιγουλακι...να...τοσο δα χαζομπαμπας ειμαι!!! :wink: Παντως πειστευω οτι δεν καταλαβαινε και πολλα οταν του ελεγα για την καμιλα! :D (μαλλον εβλεπε τον μπαμπα που χαιροταν οταν εβλεπε αυτο το...μεγαλο κιτρινο αμαξι και θα σκεφτοταν.....Αφου αρεσει του μπαμπα αρα κατι ωραιο πρεπει να'ναι!!!Και γελουσε κι αυτος!!! :lol: :lol: :lol: )

Γεια σου Γιαννη μου!Εχεις χαιρετισμους και φιλια και απο τη Θαλεια!
Να δωσεις χαιρετισμους και φιλια απο μας και στη Στελλιτσα!!! :P

It's a LAND ROVER thing!
They can not understand it!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qn9aGjmEkPY

26 Μαρ 2010, 02:48
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 35 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: