Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 25 Σεπ 2018, 17:08

Απαντήστε στο θέμα  [ 71 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
Κοπη πιτας 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση Re: Κοπη πιτας
Ιωάννα γειά,

η διαδρομή μέχρι το πλάτωμα είναι ασφάλτινη.

Για να φτάσουμε στο πλάτωμα είναι απλό χώμα.
Από εκεί και πέρα όμως έχει διαδρομές από απλό χώμα έως και εκτός λογικής καταστάσεις.

Καλή διάθεση να έχουμε, καλό καιρό να μας κάνει και μπορούμε να κάνουμε ό'τι μας φωτίσει ο καλός Θεός.
(αν και εδώ που τα λέμε και κακό καιρό να κάνει όσοι θέλουμε μετά μπορούμε να πάμε για παιχνίδι)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ)

13 Φεβ 2011, 18:48
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Πιθανώς θα είμαι και γω
:yea:

13 Φεβ 2011, 20:20
Προφίλ

Είμαι μέσα για την κοπή της πίτας. Δεν εχω αντίρρηση για την τοποθεσία ιδίως αν είναι καλός ο καιρός και μπορέσουμε να το συνδυάσουμε με κάποια βολτίτσα στα πέριξ.

Τώρα αν μας τα χαλάσει ο καιρός, δεν ξέρω πως θα είναι τα πράγματα μιας και μαζεύεται κόσμος στα Goody's. Τουλάχιστον το σημείο είναι κεντρικό και εξυπηρετεί και όσους μένουν προς τα βόρεια ή και λίγο πιο έξω (π.χ. Παντελής, Zolojones, κ.α. που συνήθως κάνουν και τα περισσότερα χιλιομετρα για να έρθουν).

Αν πάντως υπάρχει κάποια διαφορετική ιδέα απο άλλον συνάδελφο, ευχαρίστως να την συζητήσουμε.

13 Φεβ 2011, 20:34
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Μέσα και εγω με την Κων/να....
Δεν εχω πρόβλημα για οτι αποφασίστει.....
Παντελή για το τι να φέρουμε θα μιλήσουμε και στο τηλ.
Χαιρετω και θα τα πουμε και απο κοντα.....

LR Γιατί μου αρέσει να φτοιάχνω ότι χαλάει......

Εικόνα
Μέλος Ελληνικού Συλλόγου LAND ROVER

14 Φεβ 2011, 00:36
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Φυσικα και εγω μεσα ειμαι για οτι κανονιστει!Ελπιζω να εχει καλο καιρο για να περασουμε τη μερα μας στη φυση!
Αληθεια εκει στα βασιλικα κτηματα εχει φυλακες ακομα?Πριν απο 3-4 χρονια περνωντας απο εκει με την αττικη λεσχη,μας"κυνηγησε" ενα...land-rover( :lol: )και ο οδηγος μας ειπε να φυγουμε διοτι ειμαστε στην περιοχη των βασιλικων κτηματων!!!!!!! :shock: :shock: :shock:

It's a LAND ROVER thing!
They can not understand it!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qn9aGjmEkPY

14 Φεβ 2011, 03:03
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

ακουγεται πολυ καλο, τουλαχιστον το κομματι της διαδρομης γιατι τα goodys δεν ειναι και τοσο ποιοτικα πλεον.

πρωτα πρωτα ΝΑΙ οι διαδρομες ειναι χωματινες χωρις φοβερες απαιτησεις,

επισης σε οτι αφορα τον καιρο, πιστευω και επειδη ξερω την περιοχη λογω motocross και enduro, προβλημα θα υπαρξει εξαιτιας των βροχων που περιμενουμε μεσα στην εβδομαδα.

παντως οποιος θελει μπορει να μπει και στις πιστες enduro που υπαρχουν πισω απο τα mcdonalds που εχουν τρομερη πλακα με αμαξι. δεν υπαρχουν κινδυνοι κολληματος καθως μιλαμε για επιπεδο εδαφος και το ξαναλεω εχει παρα πολυ
πλακα με αμαξι!!! επισης τα βασιλικα κτηματα συνδεονται αμεσα με τις πιστες και οποιος θελει μπορει να συνεχισει προς παρνηθα.

να ρωτησω και κατι. πολυ ενδιαφερον εχει και η σπηλια του νταβελη στην πεντελη που πηγαινα συχνα παλιοτερα με φιλους. λιγο πιο πανω απο αυτην ειναι και η ασπρη πιστα motocross της πεντελης ( οχι τα νταμαρια που ξερουν οι περισσοτεροι) που εχω βγαλει τρομερες φωτογραφιες με τα νερα που εχει εκει και γενικα με το τοπιο που ειναι απλα ασπρο χαλικι απο μαρμαρο.

γενικα ακουγεται πολυ καλη για πρωτη γνωριμια μια βολτα με τα αμαξια και μην ξεχασουμε να πουμε για τα διαφορα events που ερχονται.

αυτα

νικολακοπουλος σπυρος

14 Φεβ 2011, 19:32
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

ναι δυσυχως υπαρχουν ακομα κατι ατομα που κυκλοφορουν με ποδηλατα και με αμαξια και λενε σε ολους να φυγουν.
καποια στιγμη που με σταματησε ενας οταν ημουν με μηχανη, μαζι και με αλλους φιλους, αρχισε να λεει διαφορα για ταφους βασιλιαδων αξιωματικων και τετοια πραματα. απλα τον αγνοησαμε.

γενικα ομως δεν ξερω τι παιζει με αυτους και τι μπορουν να κανουν αλλα για ακροδεξιους τους κανω.

οποιος ξερει παραπανω παρακαλω να ενημερωσει και εμας

νικολακοπουλος σπυρος

14 Φεβ 2011, 19:38
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Σπύρο το συζητάμε όταν βρεθούμε με το καλό στις 11.00 στα Goody's στον Αγιο Στέφανο.

Κάθε καλή και ενδιαφέρουσα ιδέα θα ακουστεί και ό'τι αποφασίσουμε θα γίνει.

Την ποιότητα των ταχυφαγίων νομίζω ότι την ξέρουμε όλοι μας.
Θα είναι όμως τουλάχιστον άστοχο να κάνουμε χρήση του χώρου των Goody's και να μην ανταποδώσουμε κάτι για την στέγη που θα μας δώσουν.

Αν από την άλλη μεριά η ημέρα προκύψει καλή φυσικά και είναι πολύ ωραιότερο το να κάνουμε την βόλτα μας και το πικ-νικ μας. Αλλωστε όπως σίγουρα μπορούν να σου επιβεβαιώσουν τα παλαιότερα μέλη της παρέας μας έχουμε μία ροπή στην καλοπέραση και στις γευστικές απολαύσεις στην εξοχή.

Ρίξε ιδέες και σίγουρα θα πάμε τις βολτούλες που έχεις να προτείνεις.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

14 Φεβ 2011, 21:35
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Σπύρο για το θέμα των τάφων που ανέφερες.

Οσο για το θέμα της πρόσβασης προς τα ταφικά αυτά σημεία την στιγμή που έχει πλέον αποφασισθεί και από τις αρμόδιες κρατικές αρχές ότι ανήκουν σε συγκεκριμένα άτομα (εν προκειμένω στην οικογένεια των πρώην βασιλιάδων) οφείλουμε να σεβαστούμε τόσο το ιδιοκτησιακό καθεστώς όσο και το ότι είναι οι τάφοι των συγγενών τους. Προσωπικά δεν θα ήθελα να πηγαίνει ο καθένας στον οικογενειακό μου τάφο και ως εκ τούτου καταλαβαίνω ότι δεν θα πρέπει να είναι ευχάριστο και για εκείνους να κάνουν κάτι τέτοιο άγνωστοι.

Πολιτική προτίμηση προς τον θεσμό της βασιλείας δεν έχω.

Ομως το να σεβόμαστε τους νεκρούς και την περιουσία των άλλων όπως απαιτούμε και οι άλλοι να κάνουν το ίδιο για τα δικά μας είναι κάτι που νομίζω ότι όλοι θέλουμε να γίνεται.

Αρα αφού η πρόσβαση προς τους βασιλικούς τάφους πλέον απαγορεύεται ας μην πηγαίνουμε προς τα εκεί.

Η έκταση άλλωστε των πρώην βασιλικών κτημάτων είναι τεράστια και η ομορφιά τους μπορεί να μας αποζημιώσει για την απώλεια πρόσβασης στους βασιλικούς τάφους.

Αφού ξέρεις τις διαδρομές θα είναι μία καλή ευκαιρία να κανονίσουμε και βόλτες και άλλες φορές και όχι μόνο μετά την κοπή της πίτας.

Θα είναι χαρά για όλους μας πιστεύω να μας ξεναγήσεις στις διαδρομές που ξέρεις.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

14 Φεβ 2011, 21:51
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Συνάδελφοι γειά και πάλι,

όσοι συνάδελφοι έχετε πρόσβαση σε φόρα συναδέλφων με Landies μπορείτε φυσικά να προσκαλέσετε και τους συναδέλφους μας που δεν έχουν διαβάσει για την κοπή της πίτας μας.
Δυστυχώς οι δύο συνδιαχειριστές δεν μπορούν να επικοινωνήσουν με τους συναδέλφους στα άλλα fora οπότε όποιοι έχετε πρόσβαση εκεί θα ήταν χαρά μας αν μπορέσετε να διαβιβάσετε την πρόσκληση μας.

Στην παρέα μας είναι όλοι οι συνάδελφοι ευπρόσδεκτοι και θα είναι χαρά μας να βρίσκονται μαζί μας όταν θα ψάχνουμε το φλουρί έκπληξη (θα δείτε γιατί είναι έκπληξη και ταιριαστό για φλουρί σε βασιλόπιτα για Land Rovers....)

H πίτα μας παραγγέλθηκε σήμερα και θα είναι έτοιμη γύρω στις 10.30 της Κυριακής.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

14 Φεβ 2011, 21:57
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Καλημέρα στην παρέα
Δουλεύω Ναύπακτο, αλλά θα προσπαθήσω να μείνω για το κοπή τη πίτα.

Τα λέμε από κοντά.
Καλημέρες

16 Φεβ 2011, 10:14
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Η βασιλόπιτα είναι 5 κιλά (και έχει και φλουρί έκπληξη !!!)

Από πλευράς καιρού ξέρουμε τί θα κάνει την Κυριακή??? για να φροντίζουμε σιγά σιγά και για μεζεδάκια αν κάνει κάνει καλό καιρό και κάνουμε και πικ-νικ και εκδρομούλα/βολτούλα.

Χρήστο θα φέρω και ιμάντες, σχοινιά κλπ κλπ για να σε ξεκολλήσουμε αν βρούμε και καμμιά λασπολακκούβα !!!! (ξέρεις εσύ...)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

16 Φεβ 2011, 13:28
Προφίλ

Αααα, δεν ξέρω τίποτα καλλιτέχνη μου... Κοιτα να σε δούμε στην πίτα, γιατί αλλιώς θα μου κοπεί η όρεξη και μετά θα πεσω ψυχολογικά!

Βρε συ μήπως έχει βρεί τίποτα καλό χοληστερινούχο στην Ναύπακτο και δεν μας το λες?... :lol: :lol: :lol:

Ασε που η ορεινή Ναυπακτία είναι πολύ όμορφη. Δες μηπως συνδυάσεις δουλειά και ευχαρίστηση να ξεπιαστεί λιγάκι και το "μουλάρι" σου.

16 Φεβ 2011, 21:10
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Άσε Γιαννάκο το μουλάρι παραμένει παρκαρισμένο 3 εβδομάδες, μια και το γκρουπ του τιμονιού είπε να μου την κάνει. Πάλι με το micra με βλέπω να έρχομαι. Αξιόπιστο nissan λέμεεεεεεεεεεε :lol: :lol: :lol:

Η Ορεινή Ναυπακτία είναι φανταστική ειδικά τώρα. Κάποια στιγμή μπορούμε να κανονίσουμε να πάμε, και να χαρούμε και τις πολλές χάρες του ξενοδοχείου.

Τα λέμεεεεεεεεεεε :mrgreen:

17 Φεβ 2011, 00:06
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

...Ακουσα οτι την ειδικα την Κυριακη θα κανει ενα διαλειμμα καλοκαιριας...(οχι απο καποιον μετερεολογο αλλα απο την κοπελια που μου φτιαχνει τον καφε το πρωι!!!!! :lol: :lol: :lol: )
Δεν της αναφερα τιποτα για εκδρομη,απλα μου το ειπε!!!
Λετε ο θεος των λαντις να μας δωσει την πιο ωραια μερα??????????? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

It's a LAND ROVER thing!
They can not understand it!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qn9aGjmEkPY

17 Φεβ 2011, 03:13
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 71 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: