Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 25 Ιουν 2018, 01:43

Απαντήστε στο θέμα  [ 159 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο
ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2012 
Συγγραφέας Μήνυμα

Δημοσίευση Re: ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ 2012
Συνέχεια με Τεο και RRS:
1) http://www.youtube.com/watch?v=KGA8o8dM ... ature=plcp

Και τέλος το RRS παίρνει την εκδίκηση του και περνά με την μια τα εμπόδια (και με τους 2 τρόπους):
2) http://www.youtube.com/watch?v=wmLbxePy ... ature=plcp
3) http://www.youtube.com/watch?v=Le7v2oRO ... ature=plcp

Αντε και του χρόνου παιδιά!!!

19 Φεβ 2012, 23:39
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Ευγε !!!!!!!!! !happy!

Μέλος Ελληνικού Συλλόγου LAND ROVER
The Aigli, 1800 boutique hotel
Πηνελόπης 7
311 00 Λευκάδα
τηλ 26450 26325
φαξ 26450 24853
κιν. 6946 000400
email: manolikakis@gmail.com
site: http://www.1800.gr

20 Φεβ 2012, 20:43
Προφίλ YIM WWW
Άβαταρ μέλους

Γιάννη σου είμαι πραγματικά υπόχρεος για τα ωραία βίντεο που τράβηξες! Σου χρωστάω μια καλή βόλτα με την "λασπωμένη γόβα"! ): :) :) (=το υποκοριστικό που δώσαμε στο Range με τον Παντελή στο Orienteering Challenge που συμμετείχαμε τον Οκτώβριο)

Το Range απέδειξε πως όχι μόνο έχει ψυχή αλλά και τεράστιες δυνατότητες που κρύβονται καλά κάτω από το ακριβό του περιτύλιγμα!

Κι αν η απειρία μου στην λάσπη (κύριοι ήταν η πρώτη ουσιαστική "μονομαχία μου" με τόσο βαθιά και "κολλώδη εδάφη) μου προσέφερε την παρθενική μου χρήση εργάτη, η κατάσταση της πίστας εκείνη την ημέρα έδειξε πως με λίγο σύνεση και αρκετή γνώση πολλά εμπόδια που δείχνουν δύσκολα ξεπερνιούνται από το Range με τον ίδιο ήρεμο και σίγουρο τρόπο που πατάει στην άσφαλτο.

Όταν βέβαια υπερέβαλα, περνώντας με μεγαλύτερη ταχύτητα το εμπόδιο με την βαθιά λάσπη για τρίτη φορά, η "λασπωμένη γόβα" έφτιαξε μια πανέμορφη μακαρονάδα τον ιμάντα του υδραυλικού τιμονιού, δείχνοντάς μου το δρόμο για τοποθέτηση ποδιάς και κάποιων άλλων προστατευτικών που σύντομα θα κάνουν το Range να γίνει "overlander"! :).

Τέλος καλό όμως, όλα καλά! Η εμπειρία για όλους μας (οδηγό, συνοδηγούς, συμμετέχοντες) ήταν πολύ ευχάριστη (παρά το "σπαγγέτι") και αυτό μου αρκεί!

Εύχομαι να τα πούμε σύντομα και σε κάποια συνάντηση πλέον στα ορεινή πεδία μάχης, κι όχι μόνο σε... στίβους! :) :) :)

22 Φεβ 2012, 00:03
Προφίλ WWW
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Vangelis έγραψε:
Sorry για την απροσεξία του φλουριού!
Επειδή φαντάστηκα οτι θα έπεφτε σε Landroverά εφτιαξα 1 σημαία LR για να συνοδεύσει το φλουρί...
Τώρα ο φίλος και τη σημαία θα πάρει :gr1:και καιρός είναι να πάρει και 1 τέτοιο :disco2: !!!

:wink:

Bαγγέλη μην ανησυχείς και υπάρχει τρόπος να πάει στα χέρια κάποιου συναδέλφου το δώρο που τόσο ευγενικά έχεις δημιουργήσει και προσφέρεις.

Προτείνω κλήρωση μεταξύ των μελών του φόρουμ ή/και του συλλόγου που έλαβαν κομμάτι της πίττας. Δηλώνουμε συμμετοχή όσοι θέλουμε και είμασταν εκεί και διαλέγεις μετά εσύ στην τύχη τον αριθμό.
Οποιος συνάδελφος θέλει θέτει εαυτόν ως υπεύθυνο της αρίθμησης των υποψηφίων για το δώρο του Βαγγέλη.

(αλήθεια Βαγγέλη δεν μας κάνεις και μιά προσφορά για σημαίες του συλλόγου ή ότι άλλο έχεις να μας προτείνεις???)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ)

22 Φεβ 2012, 16:05
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

ΔΟΚΙΜΙΟ ΓΙΑ ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ.

συνάδελφοι γειά,

αν θέλετε ρίξτε μια ματιά στο δελτίο τύπου για την συγκέντρωση για την κοπή της πίττας μας.
το κείμενο είναι δοκίμιο και παρακαλώ για τις υποδείξεις σας για αλλαγές ή ο'τιδήποτε άλλο έχετε να προτείνετε.

μετά το κείμενο υπάρχουν και μερικές φωτογραφίες και θα παρακαλούσα όσοι συνάδελφοι έχετε και φωτογραφίες από τα Landies σε στιγμιότυπα στην πίστα να μοιραστείτε μερικές μαζί μας έτσι ώστε να έχουμε και κάτι τέτοιο στο δελτίο τύπου που θα στείλουμε στα περιοδικά, forums και στους καλούς μας φίλους στην αντιπροσωπεία για ενημέρωση όλων.

=============================

Ακολουθεί το δοκίμιο του κειμένου του δελτίου τύπου

""""""""""""""

Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ LAND ROVER (http://WWW.LRCG.GR) διοργάνωσε και φέτος για τα μέλη του Συλλόγου και του φόρουμ μας την κοπή της πίττας στις εγκαταστάσεις της πίστας του καλού μας φίλου Στέφανου Ατταρτ στην Κερατέα.

Στις 12 Φεβρουαρίου συγκεντρωθήκαμε και όλοι μαζί κατευθυνθήκαμε στην ΠΙΣΤΑ ΑΤΤΑΡΤ σε κομβόυ με το συναδελφικό πνεύμα που πάντα μας ενώνει.

Mετά την άφιξη και των φίλων που καθυστέρησαν και την κοπή της πίττας συνάδελφοι έβαλαν τα αυτοκίνητά τους στην πίστα και το θέαμα που μας προσέφεραν ήταν εντυπωσιακό με τα περάσματά τους στα δύσκολα και τεχνικά σημεία , τα αναπόφευκτα αλλά διασκεδαστικά κολλήματα στις λάσπες που μας ετοίμασαν από πριν ο Στέφανος αλλά και η πρωϊνή βροχή , τις ρυμουλκήσεις σε αυτοκίνητα συναδέλφων και τα πιτσιλίσματα με λάσπες σε κάποιους φωτογράφους που πήγαιναν γυρεύοντας !!!!

Αφού χορτάσαμε με το παιχνίδι στην πίστα ο Στέφανος μας εντυπωσίασε με την παρουσίαση, την ποικιλία και νοστιμιά των φαγητών του, όπως και την άψογη εξυπηρέτηση στον μπουφέ που μας είχε ετοιμάσει για να ικανοποιήσει την πάντα ανοικτή όρεξη των καλοφαγάδων ιδιοκτητών των Land Rovers αλλά και των καλεσμένων μας.

Φέτος μας τίμησαν με την παρουσία τους και φίλοι που προσκαλέσαμε από άλλες λέσχες τετρακίνησης. Αποδεικνύοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο ότι οι τετρακίνητοι είμαστε μία αγαπημένη παρέα συναδέλφων.

Το φετινό φλουρί συνέχισε την παράδοση της περσινής βίδας-φλουρί ήταν φέτος ένα γνήσιο αυτασφαλιζόμενο παξιμάδι από Land Rover του Camel Trophy. Ομως μας κράτησε σε αγωνία καθώς αποφάσισε να φανερωθεί κυριολεκτικά στο τελευταίο κομμάτι. Το κέρδισε συνεργάτης του οικοδεσπότη μας ο οποίος έλαβε, εκτός από το φλουρί-παξιμάδι και δύο δώρα που προσφέρθηκαν ευγενικά από συναδέλφους προς τον νικητή.

Τέλος η ημέρα έκλεισε με την ανταλλαγή ευχών για ό’τι καλύτερο στην νέα αυτή χρονιά και με προετοιμασίες για την επομένη συνάντησή μας στην οποία ευχόμαστε να είναι μαζί μας και οι φίλοι μας από την αντιπροσωπεία που δυστυχώς δεν κατόρθωσαν να ανταποκριθούν στην πρόσκλησή μας.

Στην φετινή μας συγκέντρωση φτάσαμε αισίως τα 29 αυτοκίνητα και πάνω από τα 70 άτομα ανεβάζοντας πλέον τον πήχυ για την διοργάνωση της επομένης χρονιάς.

Ευχόμαστε το 2012 να είναι μία χρονιά γεμάτη από Χαρά, επίτευξη όλων των στόχων σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο και Υγεία για όλους.

"""""""""""""""""""""""""

ακολουθούν μερικές φωτογραφίες και παρακαλώ και για τις δικές σας.

++++++++++++
Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

+++++++++++++++

Οσοι συνάδελφοι θέλουν να προτείνουν αλλαγές ή και κάποιο εντελώς διαφορετικό δικό τους κείμενο ή/και τις δικές τους φωτογραφίες παρακαλώ να υποβάλλουν τις προτάσεις τους.

Χαιρετώ και άντε με το καλό και στην επομένη συγκέντρωση.

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

22 Φεβ 2012, 20:00
Προφίλ

Τεο, χαίρομαι που σου άρεσαν τα video και ακόμα περισσότερο που είχες την ευκαιρία να δοκιμάσεις το RRS σε πιο "σκληρές" συνθήκες.

Προσωπικά πιστευω οτι το συγκεκριμένο μοντέλο της LR έχει πολλές off-road δυνατότητες, απλά ελάχιστοι ιδικτήτες έχουν την διάθεση να τις δοκιμάσουν στην πράξη. Συνήθως οι περισσότεροι ιδιοκτήτες το επιλέγουν για άλλους λόγους (που έχουν να κανουν περισσότερο με το Εγω τους) και τελικά ποτέ δεν έχουν την χαρά να ζήσουν μαζί του εμπειρίες -και εκτός δρόμου- που το συγκεκριμένο μοντέλο μπορει να προσφέρει. Είναι πολύ ευχαριστο το γεγονός οτι εσυ δεν ανηκεις σε αυτή την κατηγορία και χαίρεσαι το RRS τόσο εντός όσο και εκτός δρόμου.

Σιγά-σιγά και αποκτώντας σταδιακα περισσότερη εμπειρία θα δεις οτι μπορεί να ξεπεράσει εμπόδια που δείχνουν δύσκολα ή απρόσιτα. Το κλειδί είναι να μαθεις την σωστή χρήση του Terrain Response (ποιο πρόγραμμα ταιριαζει σε ποιο terrain - π.χ. δεν είναι πάντα απολυτο οτι όλα τα είδη λασπης ταιριάζουν στο πρόγραμμα Mud) και ο συνδυασμός με την ενεργοποίηση/απενεργοποίηση του DSC αναλόγως του εδάφους που πατούν οι τροχοί.

Πάντως και η τοποθέτηση ποδιών προστασίας είναι νομίζω μια καλή επένδυση για κάποιον που θέλει να ευχαριστηθει το RRS και off-road. Μην ξεχνάμε οτι τα ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μοντέλο είναι και λιγάκι τσουχτερά, οπότε οι ποδιές μπορούν να σε προστατέψουν απο επαφές με πέτρες, βραχους, πεσμένα κλαδιά, κτλ.

Υ.Γ. Την βόλτα με την "λασπωμένη γόβα" φυσικά και δεν πρόκειται να την αρνηθώ. Στη διάθεσή σου σε επόμενη εξόρμηση...

22 Φεβ 2012, 20:43
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Γιαννάρα να σε ευχαριστήσω και εγώ με τη σειρά μου για τα video που τράβηξες ήταν πολύ ωραία.
Παντελή μου το κείμενο που έχεις παραθέσει εμένα με καλύπτει απόλυτα.
χαιρετώ

LR Γιατί μου αρέσει να φτοιάχνω ότι χαλάει......

Εικόνα
Μέλος Ελληνικού Συλλόγου LAND ROVER

23 Φεβ 2012, 01:36
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Παντελή,

Γνώμη μου είναι πως αν αφαιρούρες το σημείο όπου αναφέρεσαι σε όσους καθυστέρησαν να προσέλθουν (γεγονός άσχετο με το Δελτίο Τύπου), καθώς και το σημείο που αναφέρεσαι στους προσκεκλημένος από την αντιπροσωπεία που "δυστυχώς" δεν μπόρεσαν να παρευρεθούν, το ΔΤ είναι ΟΚ.

Στην αντιπροσωπεία μπορείς κάλιστα να στείλεις όσο περισσότερο φωτογραφικό υλικό καθώς και λινκ από τα βιντεο που τραβήχθηκαν. Καντους να θέλουν να έρθουν, και μην τους τη λες, έμμεσα ή άμεσα πως είτε δεν μπόρεσαν είτε δεν ήθελαν. Η τεχνική που σου υποδεικνύω πάντα προσελκύει το ενδιαφέρον, καθώς είναι neutral και δεν θίγει εν δήμω πρόσωπα και καταστάσεις...

Τέλος αν αναφερόσουν στο τί ακριβώς μοντέλο της Land Rover ήταν παρόντα, θα τους δώσεις και ένα επιπλέον ποσοτικό στοιχείο το οποίο μπορεί να τους κάνει την επόμενη φορά να προσέλθουν.

Αυτά τα ολίγα! ;)

23 Φεβ 2012, 02:06
Προφίλ WWW
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Tεο καλημέρα,

Εσύ γνωρίζεις καλύτερα τις τεχνικές (εμένα η δουλειά μου ήταν να τα λέω χύμα και τσουβαλάτα και να διορθώνω προβλήματα και κακές τακτικές).

Αρα αν θέλετε κάνουμε το κείμενο ως εξής υιοθετώντας τις προτάσεις του Τεο.

===============================

Ακολουθεί το δεύτερο δοκίμιο του κειμένου του δελτίου τύπου, με τις προτάσεις του Τεο

""""""""""""""

Ο ΕΛΛΗΝΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΦΙΛΩΝ ΚΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΩΝ LAND ROVER (http://WWW.LRCG.GR) διοργάνωσε και φέτος για τα μέλη του Συλλόγου και του φόρουμ μας την κοπή της πίττας στις εγκαταστάσεις της πίστας του καλού μας φίλου Στέφανου Ατταρτ στην Κερατέα.

Στις 12 Φεβρουαρίου συγκεντρωθήκαμε και όλοι μαζί κατευθυνθήκαμε στην ΠΙΣΤΑ ΑΤΤΑΡΤ σε κομβόυ με το συναδελφικό πνεύμα που πάντα μας ενώνει.

Mετά την ολοκλήρωση της προσέλευσης και την κοπή της πίττας συνάδελφοι έβαλαν τα αυτοκίνητά τους στην πίστα και το θέαμα που μας προσέφεραν ήταν εντυπωσιακό με τα περάσματά τους στα δύσκολα και τεχνικά σημεία , τα αναπόφευκτα αλλά διασκεδαστικά κολλήματα στις λάσπες που μας ετοίμασαν από πριν ο Στέφανος αλλά και η πρωϊνή βροχή , τις ρυμουλκήσεις σε αυτοκίνητα συναδέλφων και τα πιτσιλίσματα με λάσπες σε κάποιους φωτογράφους που πήγαιναν γυρεύοντας !!!!

Αφού χορτάσαμε με το παιχνίδι στην πίστα ο Στέφανος μας εντυπωσίασε με την παρουσίαση, την ποικιλία και νοστιμιά των φαγητών του, όπως και την άψογη εξυπηρέτηση στον μπουφέ που μας είχε ετοιμάσει για να ικανοποιήσει την πάντα ανοικτή όρεξη των καλοφαγάδων ιδιοκτητών των Land Rovers αλλά και των καλεσμένων μας.

Φέτος μας τίμησαν με την παρουσία τους και φίλοι που προσκαλέσαμε από άλλες λέσχες τετρακίνησης. Αποδεικνύοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο ότι οι τετρακίνητοι είμαστε μία αγαπημένη παρέα συναδέλφων.

Το φετινό φλουρί συνέχισε την παράδοση της περσινής βίδας-φλουρί ήταν φέτος ένα γνήσιο αυτασφαλιζόμενο παξιμάδι από Land Rover του Camel Trophy. Ομως μας κράτησε σε αγωνία καθώς αποφάσισε να φανερωθεί κυριολεκτικά στο τελευταίο κομμάτι. Το κέρδισε συνεργάτης του οικοδεσπότη μας ο οποίος έλαβε, εκτός από το φλουρί-παξιμάδι και δύο δώρα που προσφέρθηκαν ευγενικά από συναδέλφους προς τον νικητή.

Τέλος η ημέρα έκλεισε με την ανταλλαγή ευχών για ό’τι καλύτερο στην νέα αυτή χρονιά και με προετοιμασίες για την επομένη συνάντησή μας.

Στην φετινή μας συγκέντρωση φτάσαμε αισίως τα 29 αυτοκίνητα και πάνω από τα 70 άτομα ανεβάζοντας πλέον τον πήχυ για την διοργάνωση της επομένης χρονιάς.

Ευχόμαστε το 2012 να είναι μία χρονιά γεμάτη από Χαρά, επίτευξη όλων των στόχων σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο και Υγεία για όλους.

"""""""""""""""""""""""""

ακολουθούν μερικές φωτογραφίες και παρακαλώ και για τις δικές σας.

++++++++++++

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

Εικόνα

+++++++++++++++

Οσοι συνάδελφοι θέλουν να προτείνουν αλλαγές ή και κάποιο εντελώς διαφορετικό δικό τους κείμενο ή/και τις δικές τους φωτογραφίες παρακαλώ να υποβάλλουν τις προτάσεις τους.

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

23 Φεβ 2012, 08:04
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Να ευχαριστήσω και εγώ τον Γιάννη, τον Στέλιο και τον Ευαγγελο για τα videos που έχουν ανεβάσει στο youtube.

Ευάγγελε για κάποιον περίεργο λόγο τα videos σου ναι μεν μπορούν να αντιγραφούν από το youtube αλλά μετά το μηχάνημά μου δεν τα "διαβάζει" Εχω δοκιμάσει με όλα τα προγράμματα που "παίζουν" videos (και flv όπως είναι του youtube) αλλά τίποτε.

Αν υπάρχει κάποιο codec ή κάποιο πρόγραμμα που μπορεί να τα διαβάσει θα σου ήμουν υπόχρεος αν μου το ανέφερες ή μου έστελνες ένα Link για να το κατεβάσω.

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα μικρό video με αποσπάσματα από τα videos που έχετε ανεβάσει στο youtube για να το αναρτήσουμε στο φόρουμ αλλά και στην σελίδα του συλλόγου στο facebook.

Περιμένω και τις φωτογραφίες σας για να διαλέξουμε ποιες θα αναρτήσουμε στο δελτίο τύπου (ως γνωστόν ο υπογράφων δεν έχει καλές σχέσεις με την καλλιτεχνία στα φωτογραφικά έχοντας αποκτήσει και το όνομα του "φωτογράφος - φωτο χάλια")

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

23 Φεβ 2012, 08:11
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Είναι οκ.

http://www.tzanetis.gr

http://elinikoepiplo-tzanetis.blogspot.com

23 Φεβ 2012, 13:25
Προφίλ WWW
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Συνάδελφοι αν θέλετε στείλτε και τις δικές σας φωτογραφίες.

Θα ήταν σκόπιμο να στείλουμε το δελτίο τύπου (με τις αλλαγές που έχουν μέχρι τώρα γίνει ή όποιες άλλες θέλετε να γίνουν) και τις φωτογραφίες μέσα σε αυτό το Σαββατοκύριακο.

Ευχαριστώ για την βοήθεια όλων σας στην δημιουργία του δελτίου τύπου.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

24 Φεβ 2012, 09:21
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Θα σου στείλω μερικές...

24 Φεβ 2012, 09:28
Προφίλ WWW
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Τεο αν δεν σου κάνει κόπο διάλεξε όσες έχεις να προτείνεις (πεντε - δέκα ) με πλάνα με τα αυτοκίνητα σε δράση ή μέσα στον χώρο φιλοξενίας μας και αν μπορείς τις αναρτάς και εδώ για να διαλέξουμε όλοι μας ποιές θα στείλουμε από όλες τις φωτογραφίες που θα προτείνουμε όσοι θέλουμε να δώσουμε δικές μας φωτογραφίες για το δελτίο τύπου.

Χαιρετώ και ευχαριστώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

24 Φεβ 2012, 10:27
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Εγώ πήρα μαζί μου την φωτογραφική μηχανή αλλα... ξέχασα να πάρω την μπαταρία της απο τον φορτιστή (!), οπότε δέν έχω φωτογραφίες...
:eek1:

Όπου δέν υπάρχει δρόμος...
Δημιουργείται!!

Εικόνα

Μελος Ελληνικου Συλλογου LAND ROVER

Εικόνα

24 Φεβ 2012, 10:36
Προφίλ WWW
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 159 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: