Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 14 Δεκ 2018, 13:41

Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο
AΦΙΔΝΕΣ 1/2/2009 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση AΦΙΔΝΕΣ 1/2/2009
Συνάδελφοι,

μιά χαρά τα περάσαμε και στις Αφίδνες,

να είναι καλά τα παιδιά που διοργάνωσαν την συγκέντρωση και ελπίζουμε την επομένη φορά πλέον να βρεθούμε και πάλι μαζί μονιασμένοι, αγαπημένοι και έχοντας να μοιράσουμε μόνο διασκέδαση, πειράγματα για τα Landies μας και την φιλία μας.

Πιστεύω ότι όλοι πρέπει να πούμε ένα ευχαριστώ στο Κωστή τον Αγγέλου για την σημαία του Συλλόγου, στον Πέτρο τον Μπαλωμένο για την σημαία της LR, στον Στράτο τον Χατζηγιαννάκη για τα αυτοκόλλητα του φόρουμ μας και στον Γιάννη τον Κελεσάκο για τα αυτοκόλλητα του Συλλόγου.

Η χαρά τού να βρίσκεται ένας LandRoverάς με άλλους συναδέλφους και "συναρρώστους" είναι πάντα μεγάλη και η ιδέα των συναδέλφων για την επαναδιοργάνωση τέτοιων εκδηλώσεων είναι εξαιρετική.
Περιμένουμε λοιπόν τα νέα τους για να ξαναβρεθούμε όλοι μαζί και επαναλαμβάνουμε ότι η βοήθεια τόσο του Συλλόγου όσο πιστεύω και των μελών μεμονωμένα προς τον στόχο τους αυτό είναι δεδομένη όπως το ίδιο μπορούν να θεωρούν ότι πιστεύουμε ότι επιθυμούν και εκείνοι να κάνουν για τις δικές μας συγκεντρώσεις.
Και ακόμη καλύτερα να είμαστε σε συνεχή και φιλική επαφή για κοινή διοργάνωση μελλοντικών εκδηλώσεων μιας και στο τέλος δεν έχουμε τίποτε να μοιράσουμε αλλά πολλά να απολαύσουμε μαζί και να διασκεδάσουμε από κοινού.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ)

01 Φεβ 2009, 19:02
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Αλήθεια παλληκάρια (και κοριτσόπουλα που είσασταν μαζί μας)

αν θέλετε ανεβάστε κα'μιά φωτογραφία στον ειδικό χώρο του φόρουμ γιατί μέσα στον ενθουσιασμό ξέχασα να βγάλω με την δική μου και δεν μπορώ να αποδείξω στην γυναίκα μου πού ήμουν..... <χιχιχιχιχιχιχι>

(σοβαρά τώρα δεν έβγαλα ούτε μία ο μπουμπούνας.....)

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

01 Φεβ 2009, 19:12
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Ναι παντελακο εχεις δικιο......
Παιδια και απο εμενα ενα μεγαλο ευχαριστω διοτι εκτος απο τον Παντελη τους αλλους σας ηξερα μονο σαν ονοματα... και χαρηκα πολυ που σας γνωρισα και απο κοντα...
οσο για τα αυτοκολλητα.... εγιναν αναρπαστα.... και το λαβαρο ηταν υπεροχο.
μπραβο και παλι μπραβο....
Φοτο θα ανεβασω, περιμενω να μου τις περασει η Αντιγονη.... μαλλον το απογευμα θα τις εχω...
Χαιρετω προς το παρον..

LR Γιατί μου αρέσει να φτοιάχνω ότι χαλάει......

Εικόνα
Μέλος Ελληνικού Συλλόγου LAND ROVER

02 Φεβ 2009, 14:27
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Παντελη οι Foto απο την κυριακη στις Αφιδνες εχουν ανεβει...
Αχ βρε Ιωνα... τι μας εκανες
Κωσταντια Απουσα....
Φιλια πολλα

Εικόνα

03 Φεβ 2009, 01:38
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Καλά περάσατε απ' ότι βλέπω (δυστυχώς μόνο από φώτο) 8)

03 Φεβ 2009, 20:06
Προφίλ
Δημοσίευση 
Φιλε μου ollram φωτογραφιες εχουμε μονο αυτες που ειδες στο web gallery απο εμας,στο παλιο μας σπιτι ο συνηθως δεν προκεται να μας δεις.
Το γιατι ???? να μια καλη ερωτηση χωρις ομως απαντηση απο εμας .

03 Φεβ 2009, 20:45
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Μου δόθηκε η εντύπωση ότι μπήκε Η2Ο στο κρασί....

04 Φεβ 2009, 23:08
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Από πλευράς μερικών εκ των "διοργανωτών" σίγουρα όχι.

Απλώς δες αν αναρτήσανε έστω και μία φωτογραφία του περιπτέρου του Συλλόγου και μερικών εκ των αυτοκινήτων των μελών μας που ήταν δεξιά και αριστερά από αυτό.

Δεν "ξέχασαν" όμως να μετρήσουν τα αυτοκίνητα των μελών του Συλλόγου και στον τελικό απολογισμό συμμετοχών (και σίγουρα είμασταν πάνω από το 35% των συμμετοχών για να μην πω παραπάνω)

Η τακτική της "αντικειμενικής" ενημέρωσης παραμένει........

Ειναι όμως σαφέστατο ότι ακόμη και μεταξύ τους άρχισαν να συνειδητοποιούν με τί είδος ανθρώπων είχαν να κάνουν με την σαφέστατη ανακοίνωση ενός εκ των "διοργανωτών" ότι δεν επιθυμεί πλέον να συμμετέχει. Κάτι που και πάλι ο διαχειριστής του παλαιού σπιτιού το "έθαψε" με τον γνωστό "καλλιτεχνικό" του τρόπο (αλλωστε το κάνει συνεχώς με τελευταίο παράδειγμα την μεταφορά, το κλείδωμα και στο τέλος με την διαγραφή καταχώρησης τεχνικού και πολύ ενδιαφέροντος θέματος που είχε αναρτηθεί στο παλαιό μας σπίτι με link στο φόρουμ μας όπου και πρωτοκαταχωρήθηκε το θέμα αυτό. Η δικαιολογία ήταν ότι ήταν "γκρίζα διαφήμιση". Σαφώς και αποδεικνύεται και πάλι η ΑΓΝΟΙΑ του διαχειριστή του παλαιού μας σπιτιού για απλούς όρους. Πώς μπορεί να αναφέρει κάτι τέτοιο για ένα απλό link όταν συνεχώς άλλα μέλη του παλαιού σπιτιού αναρτούν μόνο links και για θέματα χωρίς ουσιαστικά σοβαρή αιτία ή για κάποιο ενδιαφέρον και χρήσιμο θέμα???
Απλώς είναι links τα οποία ο διαχειριστής του παλαιού σπιτιού δεν αντιπαθεί όπως το φόρουμ ΜΑΣ. Εκεί δηλαδή που ο σεβασμός στην ελευθερία λόγου και η αντικειμενικότητα είναι ΘΕΣΜΟΣ ΑΠΟΛΥΤΟΣ.

Το νερό από πλευράς μας έχει πέσει αλλά οι μέθοδοι και η συμπεριφορά μερικών εκ των "διοργανωτών" αποδεικνύουν ότι δεν υπάρχει δική τους θέληση για φιλική επίλυσητ ου θέματος που έχουν δημιουργήσει.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

Τελευταία επεξεργασία από pantg και 06 Φεβ 2009, 10:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά/ες συνολικά

06 Φεβ 2009, 09:01
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Παντελή,

ξεκάθαρα τα πράγματα

ευχαριστώ (ουμε)

06 Φεβ 2009, 09:10
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Πές μας και τα της βράβευσής σου ντε.... Να σε καμαρώνουμε ...!

06 Φεβ 2009, 10:58
Προφίλ
Δημοσίευση 
κυριοι η βράβευσής ηταν καθαρα τυχεα εγινε με μιση καρδια ειμαι σιγουρος μετα τα τελευταια πραγματα που εκανε ενα απο τους διοργανωτες της συγκεντρωσεις.

08 Φεβ 2009, 18:13
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Φιλαρακια θα συμφωνησω με τον Γιαννη...
Εγινε απλα για να γινει... και να λεμε πως εγινε...

Εικόνα

09 Φεβ 2009, 01:28
Προφίλ
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Συνάδελφοι το μόνο που ξέρω είναι ότι ήρθε ένας ευγενικός κύριος, ζήτησε μία αξίνα ή ένα φτυάρι και του το έδωσα ζητώντας του απλώς να μην το φέρει λασπωμένο (αφού υπήρχε τρεχούμενο νερό για να καθαριστεί μετά την χρήση για την οποία το ήθελε)

Και μετά άκουσα το όνομά μου στην ντουντούκα.

Δηλαδή αν για την αξίνα πήρε βραβείο η καμήλα τότε τί έπρεπε να της δώσουν για το τροφοδοτικό 12 σε 220 Volts στα 1700 Watts ή για τον ναργιλέ, τον αερογρύλλο, την μεταλλική μπάρα ρυμούλκησης, την ασύρματη κάμερα ελέγχου περιβάλλοντος χώρου ή των τυφλών γωνιών, τα κομπρεσέρ, το σετ επισκευής ελαστικών tubeless και με σαμπρέλα, το κινητό φαρμακείο κλπ κλπ κλπ (?)

Τέλος πάντων.

Αν έγινε για πραγματικό λόγο τους ευχαριστούμε.
Αν έγινε από σκοπιμότητα (δεν θέλω να το πιστεύω) τους ευχαριστούμε και πάλι.

Δυστυχώς όμως το σχόλιο του Στέλιο για την "μισή καρδιά" αισθάνομαι ότι είναι αληθινό αν κρίνω από την καθυστέρηση και την αμηχανία ιδίως του κ. Κατσιμαλή όσο και του κ. Πέτραινα όταν, νομίζω σωστά, τους έτεινα το χέρι για χειραψία κατά την παράδοση του βραβείου.
Δυστυχώς τέτοιες κινήσεις δεν βοηθούν τουλάχιστον στο να κρατάμε τα προσχήματα ευγένειας που αρμόζουν σε πολιτισμένους ανθρώπους με σωστό τρόπο συμπεριφοράς.

Παραβλέποντας και την "τυχαία" παράλειψη καταχώρησης έστω και μίας φωτογραφίας του χώρου του Συλλόγου ΜΑΣ (αν και τα αυτοκίνητά μας μετρήθηκαν για να φανούν πολλές οι συμμετοχές) απλώς θα ξαναπώ ότι θεωρώ σίγουρο πως όλα τα μέλη του ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ LAND ROVER στήριζουμε όποια προσπάθεια έχει να κάνει με την συνεύρεση συναδέλφων ιδιοκτητών και φίλων των Landies και από πλευράς μας δεν υπάρχει καμμία διαφορά με κανέναν όσον αφορά αυτές τις δραστηριότητες.

Αντίθετα νομίζω ότι θα είμαστε χαρούμενοι τόσο να τους προσκαλούμε όσο και να δεχόμαστε και τις δικές τους προσκλήσεις (που επιδεικτικά ΔΕΝ μας έστειλαν) για να βρισκόμαστε, να περνάμε καλά και κάποια στιγμή να μουτζώσουμε ο ένας τον άλλο, να συμφιλιωθούμε και να αρχίσουμε και πάλι να συζητάμε από κοινού για τις αγάπες μας χωρίς να προσπαθούμε να φιμώσουμε όσους δεν συμφωνούν μαζί μας ή να βρίζουμε όταν δεν έχουμε κάτι αληθινό ή τουλάχιστον λογικό να πούμε για να δικαιολογήσουμε τις αδικαιολόγητες πράξεις μας.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

09 Φεβ 2009, 13:30
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Σημασία έχει ή κίνηση...καί που έκανες και που έκαναν. Θα μπορούσαν (υποθέτω) να "παραβλέψουν" το ναργιλέ σου και τα λοιπά οφρουοντικά καλούδια που μεταφέρεις με περισή φροντίδα και να μήν σε βράβευαν.
Επίσης εσύ μείνε στην γλυκία παρουσία της Λιλίκας (που σου παρέδωσε το βραβείο) και τα υπόλοιπα ξεπέρασε τα!

Επίσης εύλογη απορία...Αφού κανείς άλλος δέν βγάζει τις φωτο του LROC, γιατι δέν τις βάζετε εσείς; Έστω και εδώ να δούμε τα "καμάρια" μας.

10 Φεβ 2009, 11:32
Προφίλ
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Εδω εχουν αναιβει στο foto gallery με τιτλο Land Rover Winter Festival
ενας φακελος δικος μου και 2 του Γιαννη nofear

Εικόνα

10 Φεβ 2009, 15:27
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα 1, 2  Επόμενο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση : Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση