Προβολή αναπάντητων δημοσιεύσεων | Προβολή ενεργών θεμάτων Τώρα είναι 14 Δεκ 2018, 18:33

Απαντήστε στο θέμα  [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2
AΦΙΔΝΕΣ 1/2/2009 
Συγγραφέας Μήνυμα
Site Admin
Άβαταρ μέλους

Δημοσίευση 
Γιώργη γειά,

Οπως έχουμε πει για εμάς στο σπίτι αυτό ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ διαφορά.

Οπου και όποτε μπορούμε να βοηθούμε το κάνουμε και θα το κάνουμε.
Αλλωστε το κάναμε και από παλαιά και δεν υπάρχει λόγος να αλλάξει αυτό.

Τώρα αν τρίτοι θέλουν να λένε τα δικά τους, να αλλοιώνουν την ιστορία και την πραγματικότητα για να εξυπηρετήσουν δικούς τους σκοπούς αυτό είναι θέμα δικό τους.

Για το θέμα των βραβείων πιστεύω ότι το βραβείο του πιό εξοπλισμένου δεν θα έπρεπε καν να υπάρχει. Αν δηλαδή έρθει το Land Rover Series 2 109 που οδηγούσε ο Νίκος Ριζος στην ταινία "Η αρχόντισα και ο αλήτης" (με την Βουγιουκλάκη και τον Παπαμιχαήλ, παραγωγή του 1960κάτι ψιλα) και είχε είδη προικός, κουζινικά, φωτιστικά και της Παναγιάς τα μάτια θα έπρεπε να βραβευθεί εκείνο.

Βραβείο σωστό ήταν για την διαδρομή αναρτήσεων, το παλαιότερο, το πιό σωστά συντηρημένο/περιποιημένο/ανακατασκευασμένο (ΜΠΡΑΒΟ για άλλη μία φορά στην οικογένεια Μπαλωμένου και στον Αγγελο για την δουλειά και κυρίως την αγάπη τους για την "γιαγιάκα") και φυσικά για το "χρέπι" του Βαγγέλη.

Το βραβείο του πιό εξοπλισμένου σίγουρα δόθηκε από σύμπτωση (το να κουβαλάς μια αξίνα ή ένα φτυάρι δεν είναι απόδειξη καλού εξοπλισμού) και το βραβείο του Camel Trophy ήταν απλά άστοχο καθώς έχουν γίνει σοβαρές παρατυπίες στην χρήση εμπορικών σημάτων και ονομάτων για τα οποία οι διοργανωτές δεν έχουν κανένα δικαίωμα χρήση, όπως το ιδιο συμβαίνει και με τους ανθρώπους που συμμετείχαν σε αυτό σαν μέλη ομάδων (αλήθεια προσωπικά μόνο έναν είδα, οι υπόλοιποι που διαφημίστηκαν πού ήταν?)

Η φίλη μας η Λιλή ήταν πολύ καλό που βρέθηκε μαζί μας και ευχόμαστε αυτό να γίνεται πάντοτε όταν βρισκόμαστε οι LandRoverάδες.

Αλλωστε νομίζω ότι ήδη από πλευράς της αντιπροσωπείας έχουμε και την προηγούμενη πρόσκλησή της προς τα μέλη του Συλλόγου ΜΑΣ για την εκδήλωση των 60χρονων της LR (Γιώργη ήσουν μαζί μας και εκεί)

Οσον αφορά τα παράπονα για την αγενέστατη συμπεριφορά του Κατσιμαλή απλώς να σου πω ότι δεν με απασχολεί. Ειναι δικό του θέμα και τελικά εκείνον τον ίδιο βλάπτει.
Αν αναφέρθηκα σε αυτό έγινε γιατί τέθηκε το θέμα και νομίζω ότι έχω πλέον το δικαίωμα να πω την γνώμη αλλά και τις απόψεις μου χωρίς να κινδυνεύω να διαγραφούν τα γραπτά μου ή να μου στερήσουν "δημοκρατικά" το δικαίωμα να γραφω την αλήθεια ή να ρωτάω συγκεκριμένα πράγματα που δημιουργούν απορείες.

Οσο για τις φωτογραφίες του περιπτέρου και των ανθρώπων του LRCG, δηλαδή του Συλλόγου ΜΑΣ απλώς να σου πω ότι πιστεύω πως αν αναρτηθούν πολύ απλά θα μεταφερθούν σε άλλη ενότητα ή θα αλλάξει όνομα η καταχώρησή τους, ή πολύ απλά θα διαγραφούν μαζί με όποιον τις αναρτήσει. (δες τι έγινε με την ανάρτηση του link για τον πίνακα υπολογισμού χρονιάς και μήνα παραγωγής των Disco 1. Aν την βρεις αυτή την καταχώρηση στο off-road.gr να μας το πείς. Αναρτήθηκε από τον nofear και τελικά την έσβυσε ο "Πρόεδρος της Κυβερνήσεως" (συγγνώμη "διαχειριστής") του παλαιού μας σπιτιού.
Τι σε κάνει λοιπόν να πιστεύεις ότι θα μείνουν οι φωτογραφίες που θα δείχνουν κάτι που κατά τον κ. Κατσιμαλή και ένα ή ίσως δύο εκ των υπολοίπων διοργανωτών δεν υπάρχει?
Να σου πω επίσης ότι η συμπαθέστατη κα Nora Agapi έχει βγάλει αρκετές φωτογραφιες μιάς και πέρασε, μας χαιρέτησε και της μιλήσαμε.
Τώρα γιατί δεν αναρτήθηκαν από τον "διαχειριστή/διοργανωτή" και να ήθελα δεν μπορώ να τον ρωτήσω γιατί μου έχει στερήσει το λόγο (βλέπεις ρωτήσα το ίδιο και για το Καλλίδρομο και τον έκραξαν για την ίδια στάση που είχε κρατήσει με το "εστιατόριο" που στήθηκε από τον Σύλλογό ΜΑΣ για ΟΛΟΥΣ όσους πεινούσαν και ήταν επάνω στο Καλλίδρομο στις 30/11/09.

-------------

Αντε βρε Γιώργο !!!! με κάνεις και γράφω πάλι.

Πολύ το ζαλίζουμε.....

Ασε τον Κατσιμαλή και όσους είναι της προσκολλήσεως στο άτομο αυτό στην δική τους ησυχία. Εμείς είμαστε εδώ, το διασκεδάζουμε, κανονίζουμε αυτά που θέλουμε χωρίς τυμπανοκρουσίες και εντυπωσιασμούς και αν κάποιοι θέλουν βοήθεια είμαστε έτοιμοι να την προσφέρουμε όπως πάντα.
Οπως και την αγάπη μας αλλά και την συγγνώμη μας αν κάποια στιγμή θελήσουν να λυθεί η παρεξήγηση.

Χαιρετώ

τηλ 22950 37637
φαξ 22950 31818
κιν. 6944 579911
pantg@otenet.gr

"Ουδείς ασφαλέστερος εχθρός του ευεργετηθέντος ηλιθίου"
(ο αχάριστος μπορεί να επανορθώσει, ο ηλίθιος ποτέ)

10 Φεβ 2009, 17:34
Προφίλ
Τελευταίες δημοσιεύσεις:  Ταξινόμηση ανά  
Απαντήστε στο θέμα   [ 16 Δημοσιεύσεις ]  Μετάβαση στην σελίδα Προηγούμενη  1, 2

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράφετε τις δημοσιεύσεις σας σε αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να επισυνάπτετε αρχεία σε αυτή τη Δ. Συζήτηση

Αναζήτηση για:
Μετάβαση σε: